Хоче "відсидітися": Кандидат у президенти Чехії заявив, що нічого не робитиме, якщо РФ нападе на країни НАТО

Кандидат у президенти Чехії Андрій Бабіш заявив, що не відправлятиме чеських військових до Польщі та країн Балтії у разі нападу рф на країни НАТО. Про це у неділю, 22 січня, повідомив у Twitter журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк, передають Патріоти України.

Своє небажання брати участь у спротиві російській агресії, Бабіш пояснив тим, що "хоче миру". "Колишній прем'єр-міністр Чехії та кандидат у президенти Бабіш щойно сказав, що він не відправлятиме солдатів до Польщі, Естонії, Литви та Латвії, якщо росія нападе на них, якщо він стане президентом", - повідомив Йозвяк.

За словами журналіста, Бабіша не збентежило навіть те, що це є зобов'язанням країн-членів Північно-Атлантичного альянсу. "Коли йому сказали, що це зобов'язання НАТО він просто відповів: "Я хочу миру", - зазначив Йозвяк.

Нагадаємо: принцип колективної оборони займає центральне місце в основному договорі НАТО. Він зобов'язує членів Альянсу захищати один одного і формує дух солідарності.

Не менш одіозною за подібну заяву є і фігура самого кандидата у президенти Чехії. Діяльність Бабіша на посаді прем'єра Чехії викликає часте обурення і протести серед населення. Він є фігурантом двох справ, які розслідують чеська поліція і Європейське бюро з боротьби зі шахрайством. Крім іншого, його звинувачують у шахрайстві при отриманні дотаційних коштів від ЄС на свою фірму «Гніздо лелеки».

У вересні 2019 року прокурор Праги зупинив розслідування проти Бабіша, членів його сім'ї та інших осіб, а 9 січня 2023 року, напередодні президентських виборів, суд у Празі виправдав Бабіша за звинуваченнями в шахрайстві із субсидіями Європейського союзу. Судовий процес тривав з 2017 року. Бабіша обвинувачували у зловживанні європейськими субсидіями у розмірі 50 млн євро в 2007-2008 роках. Бабіш братиме участь у виборах президента Чехії, які проходитимуть 13-14 січня.

Французькі "колісні танки" AMX-10RC вже відстоюють незалежність Україні. Перші відео

четвер, 30 березень 2023, 4:00

Як працюють французькі "колісні танки" AMX-10RC на полі бою в Україні – такі перші відео оприлюднили у мережі. Панцерники прибули до країни ще 16 березня, про це раніше заявляв міністр оборони Франції. Йдеться про партію з 14 одиниць. Згодом до Україні...

"На жаль, не сидять без світла постійно": Скабєєва побідкалась, що "не всі українці страждають" (відео)

середа, 29 березень 2023, 22:43

Російська пропагандистка Ольга Скабєєва цинічно побідкалася, що через дії терористів РФ "не всі українці зараз страждають". Її розлютило те, що в нашій державі більше не вимикають електрику. Про це вона сказала в етері свого пропагандистського шоу, пер...