"Хочу нагадати, що Альянс створили...": Прем'єр Польщі в'їдливо висловився про жадібність союзників по НАТО

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск дав в'їдливий коментар щодо деяких союзників по Північно-Атлантичному альянсу, нагадавши їм, навіщо цей союз взагалі існує. Свою заяву він зробив у соцмережі Х, передають Патріоти України.

"Я хочу нагадати нашим союзникам, що НАТО було створено для захисту Заходу від радянської агресії, тобто від Росії. І його основою була солідарність, а не егоїстичні інтереси. Сподіваюся, що нічого не змінилося", - написав він.

Туск не дав додаткового контексту своїй заяві, але можна припустити, що це критика на адресу адміністрації США. Так, напередодні стало відомо, що державний секретар США Марко Рубіо, ймовірно, не приїде на зустріч міністрів закордонних справ НАТО у Брюсселі 3 грудня. Це вкрай незвично для заходу такого рівня. До того ж це відбувається на тлі спроб США нав'язати Україні "мирний план", вигідний Росії, і який вже жорстко розкритикували в Європі.

Крім того, слід додати, що останнім часом президент США Дональд Трамп полюбляє хизуватися тим, що він повністю зупинив безоплатну американську допомогу Україні і тепер змушує союзників по НАТО купувати американську зброю, щоб потім передавати Україні.

Ніж у серце Кремля: Далекобійні удари ЗСУ впливають на геополітичне становище Росії, - військовий дипломат

субота, 27 червень 2026, 8:48

Далекобійні удари Сил оборони України впливають на геополітичне становище Російської Федерації та підривають її воєнно-економічні можливості. Про це сказав полковник у відставці, військовий дипломат, колишній заступник військового представника України ...

На концерті Кобзона тримається аншлаг і пристойна утилізація техніки росіян: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 27 червня

субота, 27 червень 2026, 7:39

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 27.06.26 орієнтовно склали: