"Холодний душ" від узурпації: ЄС та Рада Європи розкритикували судову реформу Зеленського

У Європейському союзі та Раді Європи висловлюють стурбованість з приводу прийнятого у першому читанні президентського законопроекту про діяльність органів суддівського самоврядування (№ 1008), який передбачає реформу судової системи. Про це заявив посол ЄС в Україні Матті Маасикас, зазначають Патріоти України.

«Сильна заява від Марії Пейчинович-Бурич (генсек Ради Європи – ред.) про деякі аспекти судової реформи в Україні. ЄС поділяє стурбованість з приводу європейських стандартів. Ми готові продовжити діалог щодо законопроекту №1008» – написав у соцмережі Маасикас.

Що стосується заяви генсека РЄ, то в ній європейський чиновник Пейчинович-Бурич нагадала міністру закордонних справ України Вадиму Пристайку, що «формування незалежної, ефективної та професійної судової системи…є частиною зобов’язань, взятих Україною при вступі до Ради Європи».

Вона додала, що прийняття закону може мати вплив на незалежність судової системи.

Варто зазначити, що законопроект, серед іншого, передбачає скорочення складу Верховного Суду у два рази – до 100 суддів, змінює порядок формування ВККС (Вища кваліфкомісія суддів), створює при Вищій раді правосуддя комісію чесноти та етики, розширює перелік посад, на які поширюється люстрація.

До речі, положення закону про розширення люстрації посли від ЄС та Канади також розкритикували, назвавши його безпідставним.

"Я підтримую "спецоперацію": Матір полоненого окупанта не змінила думку після слів сина, що пропаганда в РФ бреше

понеділок, 3 жовтень 2022, 19:45

Матір полоненого російського окупанта, який розповів родичам, що насправді відбувається в Україні, заявила, що все одно підтримує "спеціальну військову ооперацію" РФ в Україні. Водночас жінка, як і більшість росіян, що зустрічаються з таким питанням, н...

Уродженець Львівщини воював за контрактом на боці росармії: Українські військові знайшли його документи під Ізюмом

понеділок, 3 жовтень 2022, 19:29

На деокупованій території біля Ізюма українські захисники знайшли документи одного із військових РФ, який є уродженцем Львівщини Про це повідомила Львівська мануфактура новин, передають Патріоти України. Йдеться про 46-річного Васила Мигаля, що родом і...