"Хотіли усі разом зґвалтувати доньку": Житель Козачої Лопані розповів, як окупанти знущалися з його сім’ї

Житель селища Козача Лопань наХарківщині, депутат місцевої громади Олег Дігало розповів, що під час окупації російські солдати катували місцевих мешканців. Село понад пів року було в окупації. У цей час загарбники забирали мирних людей у катівні, тримали там їх по багато діб і жорстоко знущалися, передають Патріоти України.

Свою історію чоловік розповів "Радіо Свобода". Він зазначає, що з перших днів окупації його родина зібралася в одному будинку. Там жили глава сім’ї, його дружина, 29-річний син, 17-річна донька та племінник з дружиною і дитиною.

Одного дня до них на подвір’я увірвалися окупанти, пробивши залізні ворота бронетранспортером. Усіх чоловіків з сім’ї забрали у катівню, яку облаштували на залізничному вокзалі, жінок залишили вдома.

Син Олега Дігало має інвалідність через гемофілію – хворобу, при якій кров погано згортається і є ризик для життя людини навіть за незначних травм. Коли загарбники почали бити сина, батько кричав, щоб вони не робили цього, адже це було для нього смертельно небезпечно.

"Син – інвалід дитинства. В нього гемофілія. Коли нас забрали туди в підвал, я дуже кричав, просив, щоб його не били. В нього гемофілія, його не можна бити, бо не зупиниться кров. Чим більше я кричав, тим більше вони його били. Племінник мій Артем кричав: "Не бийте мого брата". Він знав, що його будуть бити наступним, і його били, але він мовчав, терпів", – розповів чоловік.

Сина і племінника протримали у катівні 3 дні, а на четвертий відпустили. Олега Дігало тримали там 8 днів. Після цього перевезли до Гоптівки, де протримали в підвалі 2 дні. Там його підвішували за руки, били палицями, кололи в ноги якісь уколи і катували током.

Також чоловіку погрожували, що привезуть його 17-річну доньку і усі російські солдати її ґвалтуватимуть на його очах, але, на щастя, цього не зробили. Олег зазначає, що його катували, тому що він депутат. Також він розповів, що до катівні привозили дуже багато цивільних.

Засновник Pink Floyd заявив про "спровоковане" вторгнення РФ, постпред України в ООН відреагував

середа, 8 лютий 2023, 22:53

Співзасновник Pink Floyd Роджер Вотерс виступив у Радбезі ООН 8 лютого і заявив про спровокованість російського вторгнення до України. Про це повідомляє Reuters, передають Патріоти України. Вотерс виступав відеозв'язком на запрошення Росії, яка стала і...

Ющенко розповів, як приймав удома Путіна та старанно уникав "неправильного" слова

середа, 8 лютий 2023, 22:00

Третій президент України Віктор Ющенко розповів, як приймав диктатора Путіна на своїй дачі в в Нових Безрадичах. За його словами, диктатора зацікавила стародавня українська піч та косівська кераміка. Про це Ющенко сказав в інтерв'ю "Гордону", передають...