У Словаччині визнано недійсними результати референдуму, який відбувся в країні в суботу, 21 січня. Голосування мало дозволити змінити Конституцію країни. Про це повідомляє Aktuality, передають Патріоти України.
Референдум ініціювала словацька опозиція на чолі з партією Smer-SD, яка вважається проросійською. Політики хотіли створити механізм, який дозволив би скоротити термін повноважень парламенту шляхом референдуму або за рішенням депутатів.
Такі конституційні зміни підтримали 97,5% виборців. Однак явка становила лише 27,25% при необхідних понад 50%, тому результатів не визнали.
При цьому очільник партії Smer Роберт Фіцо вважає референдум успішним і взяв за нього відповідальність. На його думку, якщо така кількість людей прийде на парламентські вибори, то зміни в Словаччині гарантовані.
Своєю чергою президентка Словаччини Зузана Чапутова заявила, що поважає результати волевиявлення — і тих, хто проголосував, і тих, хто не взяв участі.
15 грудня парламент Словаччини підтримав вотум недовіри уряду прем'єр-міністра Едуарда Геґера. Чапутова попросила його залишатись на посаді з обмеженими повноваженнями до проведення нових виборів.
Парламентські вибори мають відбутися за планом у 2024 році. Дострокове голосування може бути, якщо в Конституцію внесуть зміни, які дають змогу скоротити чотирирічний термін повноважень парламенту.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп чинить тиск на українське керівництво, але у Києві не хочуть поступатися, тому між країнами назріває конфлікт. Таку думку в етері РБК-Україна висловив політтехнолог Тарас Загородній, передають Патріоти України....
Спецпредставник Трампа Стівен Уіткофф, який веде переговори з Росією, заявив, що війна в Україні була спровокована і не обов’язково самою Росією. Про це він заявив в ефірі CNN, передають Патріоти України. "Війна не мала статися. Вона була спровокована....