Хотіли змінити Конституцію, але щось пішло не так: У Словаччині провалився референдум, організований проросійською опозицією

У Словаччині визнано недійсними результати референдуму, який відбувся в країні в суботу, 21 січня. Голосування мало дозволити змінити Конституцію країни. Про це повідомляє Aktuality, передають Патріоти України.

Референдум ініціювала словацька опозиція на чолі з партією Smer-SD, яка вважається проросійською. Політики хотіли створити механізм, який дозволив би скоротити термін повноважень парламенту шляхом референдуму або за рішенням депутатів.

Такі конституційні зміни підтримали 97,5% виборців. Однак явка становила лише 27,25% при необхідних понад 50%, тому результатів не визнали.

При цьому очільник партії Smer Роберт Фіцо вважає референдум успішним і взяв за нього відповідальність. На його думку, якщо така кількість людей прийде на парламентські вибори, то зміни в Словаччині гарантовані.

Своєю чергою президентка Словаччини Зузана Чапутова заявила, що поважає результати волевиявлення — і тих, хто проголосував, і тих, хто не взяв участі.

15 грудня парламент Словаччини підтримав вотум недовіри уряду прем'єр-міністра Едуарда Геґера. Чапутова попросила його залишатись на посаді з обмеженими повноваженнями до проведення нових виборів.

Парламентські вибори мають відбутися за планом у 2024 році. Дострокове голосування може бути, якщо в Конституцію внесуть зміни, які дають змогу скоротити чотирирічний термін повноважень парламенту.

Leopard 2A6 ЗСУ випробували на Т-62. Окупантам не сподобається, особливо танкістам

неділя, 28 травень 2023, 0:55

Українські військові випробували свої західні танки Leopard 2 на трофейних російських. . Кадри з випробуваннями оприлюднив український танкіст Андрій Ніконоров. . Для випробувань взяли Leopard 2A6, а мішенню для нього обрали Т-62МВ. . «Завершили під...

"Я думал скажут спасибо, а они спятили": Путін обурений реакцією грузинів на відновлення прямого авіасполучення

субота, 27 травень 2023, 22:30

Масові протести в Грузії у відповідь на прямі авіарейси і введений безвіз з Росією викликали повне здивування у президента РФ Володимира Путіна, передають Патріоти України. Як повідомляє російський "Інтерфакс", диктатор заявив, що чекав від грузинськог...