Реакція різних громадських сил на оголошення журналіста-розслідувача у розшук дозволила ідентифікувати проросійські елементи в Болгарії, громадянином якої і є керівник незалежної міжнародної розвідувальної спільноти Bellingcat Христо Грозєв. Про це Христо Грозєв розповів в інтерв'ю, передають Патріоти України.
За словами Грозєва, до оголошення його у розшук Росією, болгарське суспільство було переважно пасивним в питанні чіткого визначення у ставленні до держави-агресора. «Співчуваючи українському народові, болгари були не готові до привселюдного висловлення позиції та тиску на власний уряд щодо більш рішучих кроків з підтримки України. Це дозволяло проплаченим проросійським елементам менш помітно просувати свої наративи. У своїй риториці такі сили вдаються до примирливих закликів. Мовляв, давайте, не будемо давати зброю Україні, тому що це призведе тільки до зростання кількості жертв», – пояснив керівник Bellingcat.
Втім «миролюбна» поведінка проросійських сил змінилася після оголошення Грозєва у розшук, зауважив журналіст. «Їх усіх зараз сприймають вже як своєрідних «антиболгарів». Передовсім, через озвучені ними заяви, в яких ідеться про те, що треба передати Грозєва Росії, та нехай вони там собі з ним розбираються. Тоді, як для більшості болгарських громадян така позиція зовсім не зрозуміла і навіть зрадницька», – каже Грозєв.
Він також зазначає, що ці події активізували співгромадян – зараз у Болгарії почали набагато жорсткіше висловлюватися проти агресії. «Та й узагалі в стосунках між державами (Росією та Болгарією – Главком) розпочався період явної конфронтації. Чудовим доказом цього став нещодавній виклик російського посла для пояснень. Жодних роз’яснень так досі й не надали. І це лише поглиблює кризу у міждержавних дипломатичних стосунках», – наголосив керівник Bellingcat.
Українських чоловіків, які тікають від мобілізації через невизнане Придністров’я, по той бік кордону чекають допити, приниження та фільтрація від підконтрольної ФСБ служби. Про це йдеться в матеріалі "Слідство.Інфо", передають Патріоти України. Організ...
Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що війська країни-агресора Росії не зможуть захопити всю Донецьку область до кінця 2025 року, а можливий захід окупантів на територію Дніпропетровської області поглибить наявні проблеми в армії РФ Про це йдеться у ...