Хто і чому прослуховує журналіста Віталія Портникова, - Микола Княжицький

"Ми познайомилися з Віталієм Портниковим у Львові у 1988 році. Він тоді працював для "Молоді України", яка була найбільшою україномовною газетою, а я - для Львівського радіо. З тих пір ми товаришуємо. У нас часто схожі етичні і ціннісні оцінки подій. Політично у поглядах ми близькі, але я заангажований партією, а Віталій - ні. Тому наші позиції схожі, але не тотожні", - пише нардеп та журналіст Микола Княжицький у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:

"Коли у Віталія в квартирі знайшли підслуховуючий пристрій, у мене це викликало неабияке обурення. Хто це міг зробити і навіщо? Росіяни? Очевидно. Портников давно їх дратує, є у санкційних списках. Головний редактор радіо "Эхо Москва" Венедиктов публічно заявив, що причиною закриття цієї найбільшої у Росії політичної станції після початку вторгнення стало інтерв‘ю з Портниковим.

Навіщо це росіянам? Портников - публіцист. Він не допущений до секретів і таємниць, а отже нічого нового, окрім подробиць особистого життя на диктофоні з-під його канапи не почуєш. Як це можна використати? Або щоб людину скомпрометувати, або щоб вивчити її образ життя для підготовки замаху чи викрадення.

Навіщо готувати замах? Щоб ліквідувати лідера думок, залякати інших, хто критикує російський нацизм, викликати дестабілізацію у суспільстві. Навіщо готувати викрадення? Для показового засудження в Росії.

Але є одне "але", як кажуть. Прилад, який знайшов Віталій, хоч і обмотаний ізоляцією на фото легко впізнати і знайти в інтернеті. Це диктофон українського виробництва. Він записує до 300 годин розмов і вмикається на голос. До нього підключена батарея збільшеної потужності. Диктофон недешевий. Коштує близько 16 тисяч гривень. Записані на ньому дані визнаються українськими експертизами і судами. Прилад був активним. Отже, знаходився у помешканні Віталія не більше місяця.

Те , що записували саме цим приладом викликає низку підозр. Такі прилади використовують українські спецслужби. На приладі був номер. Такі номери використовують у спецслужбах, щоб не сплутати прилади після їх вилучення для обробки інформації.

Я довіряю Віталію і знаю, що немає жодних підстав через які наші служби могли б підозрювати Віталія у незаконних діях. Жодних, окрім штучно вигаданих! Жодних, які б давали законне право його підслуховувати!!!

Це означає, що хтось в українських спецслужбах міг мати бажання скомпрометувати Віталія, готувати замах на нього, бо його оцінки подій не влаштовують владу.

Якщо диктофон належить українським державним органам, то його встановлення мало бути санкціоноване судом, а сам прилад має бути зареєстрованим у технічному відділі відповідної спецслужби.

Львівське СБУ відкрило кримінальне провадження. Я переконаний, що львівські підрозділи служб не мають до злочину проти Віталія жодного стосунку, але здійснювати на них тиск, щоб гальмувати розслідування можуть, якщо до прослушки причетні працівники владних структур з Києві.

Я не виключаю, що в українських службах або політичному керівництві можуть бути російські агенти.

Хтось же давав команди , які не дозволили українській армії вчасно захистити північ і південь. Ті ж люди, якщо вони причетні до наших служб, могли дати команду прослуховувати журналіста. Навіть для компроментації наших розвідників і для того, щоб загнати в кут Зеленського.

Так чи інакше, той, хто це зробив, має бути публічно покараний.

Віталій - ведучий Еспресо. Це незалежний канал, який влада незаконно вимкнула з мереж наземного мовлення, а тепер почався тиск невідомих на провідного журналіста каналу.

Портников також багато років співпрацює з Радіо Свобода-Вільна Європа. Це американське радіо, яке фінансується коштом американських платників податків. Знаю, що для США свобода слова і верховенство права є важливими цінностями і захищені законом. Віталій - громадянин України, але працює як український і американський журналіст. Злочин проти нього порушує і українське, і американське законодавство".

Джерело: Еспресо.ТV

Після 30-річної перерви у РФ якимсь дивом відновили виробництво танкових двигунів для Т-80 - ЗМІ

вівторок, 26 вересень 2023, 1:45

На Калузькому турбінному заводі планують виготовляти 1500-сильні двигуни для танків. Раніше були озвучені наміри відродити виробництво Т-80. . Російські пропагандисти показали, як на Калузькому турбінному заводі заливають у форму метал для виготовленн...

"Жили в наметах посеред поля в бруді і холоді": Полонений окупант розповів про умови в армії РФ (відео)

вівторок, 26 вересень 2023, 0:22

Полонений окупант Синицький Олексій розповів про умови в російській армії. За його словами, мобілізовані росіяни живуть у наметах, у бруді та холоді, передають Патріоти України. Про це він розповів на допиті. Відповідне відео опинилося в розпорядженні...