Хто кого: Соціологи оприлюднили свіжий рейтинг кандидатів у мери Києва

Міський голова столиці Віталій Кличко набрав би 41,7% голосів тих, хто визначився з кандидатом і голосуватиме на виборах мера Києва, передають Патріоти України.

Підтримка Кличка з серпня 2019 року зросла вдвічі, підтверджують результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 26-27 липня 2020 року.

Під час дослідження методом CATI (computer-assisted telephone interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) опитали 2 тис. жителів Києва у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 2,2%.

Згідно з результатами дослідження, виборці віддали б свої голоси:

- 41,7% за чинного мера столиці Віталія Кличка;
- 11,6% за телеведучого Сергія Притулу;
- 9,4% за нардепку від партії "Слуга народу" Ірину Верещук;
- 9,0% за підприємця і телеведучого Андрія Пальчевського;
- 5,4% за нардепа від "Європейської солідарності" Олексія Гончаренка;
- 4,5% за ексглаву КМДА Олександра Попова;
- 3,5% за співголову фракції "Опозиційна платформа - За життя" Вадима Рабиновича;
- 3,3% за ексмера Києва Олександра Омельченка (партія "Єдність");
- 2,6% за екснардепа Андрія Іллєнка ( "Свобода");
- 2,1% за представника ВО "Батьківщина" Віталія Нестора.

Не визначились на 27 липня 2020 року майже 8,5% опитаних. Із серпня минулого року підтримка мера Кличка зросла майже вдвічі.

Дослідження показало, що за умови виходу в 2-й тур Кличка та інших кандидатів, чинний голова столиці отримав би перемогу. У парі з Верещук із результатом - 64% проти 22%, з Гончаренком - 68% проти 13%, з Пальчевським - 67% проти 20%, із Притулою - 63% проти 21%. Водночас від 13 до 20% киян не визначилися з вибором або не хочуть брати участь в голосуванні в таких комбінаціях 2-го туру виборів мера.

37% опитаних відмінно або добре оцінюють роботу Кличка на посаді мера Києва, 39% поставили задовільні оцінки, 22% - погані. Роботу президента Володимира Зеленського на добре і відмінно оцінили 24%, на задовільно - 27%, погано - 48% опитаних киян.

Також 54% вважають, що ситуація в Києві за час перебування Кличка на посаді мера покращилася. 30% не побачили жодних змін, 15% вважають, що вона погіршилася. 33% киян відмінно або добре оцінили роботу Кличка в подоланні коронавірусної кризи , 38% - задовільно, 25% - погано.

З архіву ПУ. Торпеда "Шквал": Технологічно відсталій недонаддержаві вдалося створити грізну зброю, аналогів котрої нема навіть у США

середа, 30 вересень 2020, 10:00

Вироб має чимало недоліків, зокрема у галузі невидимості. Однак несе значну небезпеку у випадку глобальної війни. Російська підводна торпеда "Шквал" має унікальні швидкісні показники, однак дуже гучна й потенційно видає локацію судна, що запустило її. ...

Трамп і Байден влаштували перепалку з образами на дебатах у США

середа, 30 вересень 2020, 8:23

Кандидат від демократів на президентських виборах США Джо Байден і чинний американський глава Дональд Трамп влаштували перепалку на перших очних дебатах. Свої виступи політики почали зі взаємних звинувачень і образ. Трамп "напав" на Байдена і перебивав...