Хто прагне волі та уникнути репресій: Україна готова працевлаштувати в себе тисячі білоруських айтішників

Недавні серйозні обмеження з доступом до інтернету, мобільного зв'язку та систематичні перебої в роботі банківської системи змушують ІТ-компанії Білорусі шукати можливості для переїзду в іншу країну, пояснив Федоров.

Кабінет міністрів України забезпечив можливість імміграції в Україну 5 тис. білоруських ІТ-фахівців. Про це повідомив у Фейсбуці віце-прем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передають Патріоти України.

"5 тис. квот розподілені по областях України, в яких зосереджена найбільша кількість ІТ-компаній. Дніпропетровська, Одеська та Львівська області можуть залучити по 600 фахівців, Харківська - 700, а місто Київ отримало 2,5 тис. квот", - написав Федоров.

Недавні серйозні обмеження з доступом до інтернету, мобільного зв'язку та систематичні перебої в роботі банківської системи змушують ІТ-компанії Білорусі шукати можливості для переїзду в іншу країну, пояснив Федоров.

Він зазначив, що українська компанія може запросити на роботу таких іноземців: із документів потрібні лише копії паспорта із завіреним перекладом і кольорове фото 3,5х4,5. Потім компанія звертається із заявою в Центр зайнятості, до якого додає копії паспорта іноземця, фото і проєкт трудової угоди з ним. Протягом 5-7 днів Центр зайнятості видає дозвіл на роботу. Щоб скористатися квотами, фахівці, які вже проживають в Україні, можуть подати свої документи до територіального підрозділу Державної міграційної служби за місцем реєстрації, а іноземні фахівці за кордоном - в консульські установи України.

"Імміграція в рамках квот дозволяє іноземним ІТ-фахівцям працевлаштовуватися на тих же умовах, що і громадяни України", - наголосив міністр.

"Ми готові в режимі 24/7 надавати консультаційну підтримку іноземним ІТ-фахівцям, готовим локалізуватися в Україні. Для отримання консультації вони можуть звернутися за телефоном +380 50 516 64 35", - додав Федоров.


Хіти тижня. "Давайте без політики": Аваков виступив з гучною заявою про повний локдаун в Україні (відео)

середа, 2 грудень 2020, 0:35

За словами міністра, жорсткий карантин повинен тривати в Україні 3 або 4 тижні. Глава Міністерства внутрішніх справ України заявив, що в країні необхідно в терміновому порядку вводити локдаун. Про це він сказав в своєму зверненні, повідомляють Патріоти...

Десантники тренувалися на бронеавтомобілях «Козак-2»

середа, 2 грудень 2020, 0:30

На Житомирщині десантники відпрацювали бойову підготовку з застосуванням бронемашин «Козак-2». На загальновійськовому полігоні під Житомиром тривають заходи бойової підготовки підрозділів 95 окремої десантно-штурмової бригади Збройних сил України. В ра...