Хто стоїть за страйком польських перевізників: До блокади кордонів України, ймовірно, причетні спецслужби РФ, - Guildhall

Офіційний організатор блокади польсько-українського кордону після повномасштабного вторгнення провів низку акцій, де вимагали скасувати санкції проти РФ.

До блокади українського кордону польськими перевізниками з вимогою "справедливої конкуренції", може бути причетна Росія. Вплив Москви також може мати місце у аналогічних діях у Словаччині.

Про це пише видання Guildhall, яке провело власне розслідування. Офіційним організатором блокування кордону Польщі з Україною виступає польський громадянин Рафал Меклер. Він володіє транспортною компанією Rafał Mekler Transport. Примітно, що він є представником осередку проросійської партії Konfederacja Wolność i Niepodległość (Конфедерація свободи та незалежності) у Люблінському воєводстві.

Ця політична сила має тісні звʼязки з Москвою. Так, лідер партії Януш Корвін-Мікке виступав із закликами про визнання окупації Криму і особисто відвідував півострів у 2015 році, де зустрівся із гауляйтером Аксьоновим.

На початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну вищезгаданий Меклер провів низку акцій, де вимагали скасувати санкції проти РФ.

Ще один учасник блокади на польсько-українському кордоні – громадянин Білорусі Гордеюк Віктор Степанович. Він володіє компанією PEO-Trans. Проаналізувавши його сторінки в соцмережах, автори матеріалу дійшли висновку, що той навчається в одному з вищих військових навчальних закладів Білорусі. Рідний брат Віктора Гордіюка – Андрій проходить службу у 38 окремій десантно-штурмовій бригаді армії Білорусі.

Російський слід виявили і в акціях на кордоні України зі Словаччиною. Там організаторами блокування кордону виступили представники громадської організації "Союз автоперевізників Словаччини" (UNAS). Антиєвропейська праворадикальна партія "Наша Словаччина" ці акції підтримала.

Примітно, що ця партія виступає за "відновлення дружніх зв’язків" з Росією. Її лідер Маріан Котлеба у 2014 році написав листа екс-президенту-втікачу Віктору Януковичу, де Революцію Гідності порівняв з "тероризмом".

"Іранський режим все більше залежить від РФ": Спадковий принц Ірану у вигнанні розповів про співпрацю Москви та Тегерана

середа, 29 травень 2024, 9:05

Спадковий принц Ірану Реза Пахлаві останні 45 років живе у вигнанні у США. Через революцію 1979 року, що усунула монархію і привела до влади релігійних лідерів, його родина не може повернутися додому. . Кореспондентка ТСН Ольга Кошеленко зустрілася і...

Аншлаги Кобзона тривають 16-ту добу поспіль: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 29 травня

середа, 29 травень 2024, 8:23

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 29.05.24 орієнтовно склали: