Хто та скільки техніки може відправити: Серед охочих надати Україні танки Leopard 2 - ще дві держави

Все більше держав долучається до списку тих, хто роздумує над постачанням Україні для боротьби з окупантами сучасних танків. Тепер серед країн-партнерів Норвегія та Нідерланди. Так, 24 січня стало відомо, що одразу дві країни роздумують над постачанням Leopard 2. Про це повідомили іноземні ЗМІ, передають Патріоти України.

Норвегія може передати до 8 танків

За даними норвезького видання Dagens Næringsliv, на озброєнні Норвегії сьогодні перебувають 36 німецьких танків. З них держава розглядає можливість передати Україні до 8 одиниць.

Так, у понеділок ввечері, 23 січня, у Норвегії відбулося закрите засідання розширеного комітету закордонних справ і оборони. Воно було присвячене наданню військової допомоги Україні. Саме на ньому, за даними журналістів, розглянули передачу захисникам нашої держави Leopard 2.

Також, за даними ЗМІ, незабаром уряд Норвегії може ухвалити рішення про закупівлю нових танків.

Ще 18 танків можуть надати Нідерланди

Як повідомили у Frankfurter Allgemeine, розглядають можливість передачі танків Україні й Нідерланди. Ця держава може надати їх дещо більше – 18 одиниць. Для цього, за словами прем'єр-міністра Марка Рютте, ця країна планує викупити у Німеччини взяті у лізинг Leopard 2.

"Ми взяли їх в оренду, а це означає, що ми можемо їх купити, а це означає, що ми можемо їх подарувати",
– сказав Марк Рютте.

Однак він також підкреслив, що поки відповідного рішення немає. Держава готова розглянути такий крок, якщо це матиме сенс у більшому пакеті з іншими країнами, такими як Фінляндія та Португалія.

Кого в Україні визнають непридатним до військової служби та чому з "білим квитком" теж можуть призвати - усі нюанси

понеділок, 6 лютий 2023, 13:30

Війна в Україні триває вже майже рік, стільки ж йде загальна мобілізація, під час якої повістки можуть вручатися й обмежено придатним до служби, й тим, хто до неї не придатний, передають Патріоти України. «Білий квиток» — документ, що видається військ...

"Продовжують балансувати": Кулеба назвав країну, з якою Україна має напружені відносини

понеділок, 6 лютий 2023, 13:25

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що наша країна продовжує налагоджувати співпрацю з різними країнами світу, аби збільшити кількість держав, які підтримуватимуть Україну, передають Патріоти України. Як зазначив Кулеба в інтерв'ю ВВС, ще залишилися деякі...