Українські військові очікували, що повномасштабна війна з Росією почнеться дещо раніше. Про це в інтерв’ю НСЖУ розповів начальник служби зв’язків із громадськістю Командування Сухопутних військ Збройних сил України Володимир Фітьо, передають Патріоти України.
Речник розповів, що вночі на 24 лютого 2022 року йому не спалося. Однак насправді військові вважали, що повномасштабне вторгнення ЗС РФ станеться раніше — 17 лютого. Бійці навіть встигли зрадіти, що підозри не справдилися.
"Я пам’ятаю слова командувача Сухопутних військ на ранковій нараді: "Хух, наче пронесло!" Наче нічого не відбулося, і ми дещо аж із полегшенням видихнули", — згадав Фітьо.
Проте відчуття полегшення виявилося передчасним, і вже 24 лютого розпочалася повномасштабна війна. "Я подзвонив (підлеглим, — ред.), кажу: "Хлопці, підйом! Нам не проспати війну". Вони якраз тоді добиралися, хто чим міг, до нас у командування", — розповів речник.
Він зазначив, що той час "ніколи не забудеться", адже змушував швидко ухвалювати рішення та брати на себе відповідальність. Військові розуміли, що проти України воює "дуже великий ворог", і важливо забезпечувати людей правдивою інформацією.
"Ми ухвалили рішення та переїхали з Командування в Інститут журналістики. Нам був потрібен першочергово стабільний інтернет для того, щоб комунікувати із суспільством", — пояснив Фітьо.
За його словами, робота тоді йшла "нонстоп". В Інституті журналістики виділили для Сухопутних військ аудиторію з інтернетом. Працівники пресслужби там жили, харчувалися та працювали. "У цій аудиторії якраз було придумано Привид Києва. Нам нема що, як-то кажуть, приховувати, тому трошки навіть похвастаюся. Так, це витвір нашої уяви", — додав Фітьо.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...