Хитрі нюанси: Медведчук і депутати від ОПЗЖ хочуть змінити закон про особливий статус Донбасу

У запропонованому документі прибрані положення про «тимчасовий порядок організації місцевого самоврядування… в окремих районах Донецької та Луганської областей».

Медведчук і Ко підготували свій законопроект. Фото: РБК.

Віктор Медведчук та кілька депутатів від ОПЗЖ внесли у Верховну Раду законопроект про внесення змін у закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Документ було подано 22 листопада і сьогодні спрямовано на розгляд парламентського комітету, передають Патріоти України.

У порівняльній таблиці, яка додається до законопроекту, вказані відмінності від чинного закону. У пропонованому нардепами від ОПЗЖ документі прибрані положення про «тимчасовий порядок організації місцевого самоврядування… в окремих районах Донецької та Луганської областей». Медведчук пропонує затвердити положення, що «виключно згідно з цим Законом визначається особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».

Ще одне положення про тимчасовість («на період дії особливого порядку місцевого самоврядування») Медведчук і депутати пропонують прибрати зі статті 2 чинного закону. У прикінцевих положеннях документа (стаття 10) пропонується закріпити так звану «формулу Штайнмаєра».

Нардепи пропонують виключити пункт 4 статті 10 закону, де містяться положення про «виведення усіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України» та «дотримання принципів політичного плюралізму і багатопартійності, рівності прав і можливостей участі у виборчому процесі».

Раніше спікер парламенту Дмитро Разумков повідомив, що новий проект закону про особливий статус Донбасу буде розроблений за підсумками “нормандської зустрічі” разом з Верховною Радою та суспільством. Також він заявив, що будь-які інші варіанти розробки законопроекту будуть порушенням обіцянок, даних народу.

Стурбований більше, ніж Зеленський?: Дуда скликав керівництво військових і спецслужб через війська РФ біля кордонів України

середа, 21 квітень 2021, 19:28

Президент Польщі Анджей Дуда обговорить із керівниками військових і спецслужб перекидання російських військ до кордону з Україною. Зустріч було заплановано на середу, 21 квітня. Про це повідомив у Twitter глава польського Бюро нацбезпеки Павло Солох, п...

"Ключові блоки, це безпека і оборона... питання стоїть про державу, питання стоїть про суверенітет": Разумков розповів, що ВР найближчим часом заслухає представників Генштабу та Міноборони

середа, 21 квітень 2021, 19:24

"Я думаю, що сьогодні існує ... багато аспектів, на яких має концентруватися влада в цілому, а Верховна Рада насамперед ... Якщо ми беремо за ключовими блоками, то це безпека і оборона. Ми сьогодні перебуваємо в непростій ситуації, ми бачимо, що відбув...