Офіс президента не згадав Індію, Китай і Росію, як членів основної групи країн-союзників і потенційних гарантів безпеки України, передають Патріоти України.
Як наголошується в повідомленні Офісу президента, гарантії безпеки будуть визначати низка зобов'язань, взятих групою гарантів разом з Україною.
Також наголошується, що гарантії повинні бути політично і юридично обов'язковими для виконання на основі двосторонніх угод, але об'єднані в рамках спільного документа про стратегічне партнерство під назвою "Київський договір безпеки".
"Договір об'єднає основну групу країн-союзників і Україну. Ця група держав-гарантів може складатися з США, Великобританії, Канади, Польщі, Італії, Німеччини, Франції, Австралії, Туреччини, а також країн Північної Європи і Балтії, Центральної та Східної Європи", – йдеться в повідомленні.
Зауважимо, в списку не значиться Росія. Раніше голова ОПУ Андрій Єрмак зазначав, що Росія хотіла бути одним з гарантів, але Україна цього не пропонувала.
"Неможливо бути агресором і одночасно гарантом безпеки. Після Бородянки, після Бучі, Ні ми, ні наші партнери не бачать можливості, щоб Росія була серед країн, які надають нам гарантії", – наголошував Єрмак.
Також в списку не вказані Індія і Китай. У травні Єрмак казав, що Україна хотіла б бачити серед гарантів своєї безпеки Китай, Індію та інші країни. У червні ЗМІ Індії з посиланням на дипломатичні джерела повідомляли, що влада України попросила Індію стати однією з країн-гарантів її безпеки, а також допомогти з відновленням країни.
Росія тимчасово зменшила інтенсивність ударів по Україні, оскільки накопичує ресурси для масованої атаки із залученням до 1000 повітряних цілей. Про це заявив ексофіцер повітряних сил Анатолій Храпчинський в етері "24 Каналу", передають Патріоти Україн...
Президент США Дональд Трамп відмовився від початкового плану, оголошеного у понеділок, згідно з яким США передавали б Україні системи Patriot з власного запасу, а Німеччина покривала би ці витрати. Останні кілька днів тривають конфіденційні переговори ...