Кількість Leopard 2A4 у ЗСУ може подвоїтися, - Forbes

Кількість танків Leopard 2A4 у Збройних силах України може подвоїтися, але це не станеться швидко, пише Forbes.

Як відомо, днями Рада з контролю за оборонною торгівлею Іспанії дозволила передачу Україні 20 армійських Leopard 2A4.

"У разі підтвердження обіцянка танків збільшить кількість 55-тонних чотиримісних Leopard 2A4, які Україна отримала від своїх союзників по НАТО, до 74 одиниць. З них 40 вже вступили на озброєння 33-ї механізованої бригади української армії, яка майже рік безперервно веде бойові дії на півдні України", - йдеться у матеріалі.

При цьому, за даними видання, бригада втратила щонайменше вісім Leopard 2, ще дев'ять були пошкоджені та принаймні тимчасово покинуті. Водночас Німеччина та Нідерланди вже готують додаткові 14 Leopard 2A4.
"Разом із цими танками 20 колишніх іспанських танків могли б повернути танковий батальйон 33-ї бригади до повної чисельності — і навіть більше. Можливо, зрештою бригада сформує другий танковий батальйон", - прогнозує ЗМІ.

Зазначається, що з 20 танків, які перебувають "у хорошому стані", 10 вже відправили в Україну, інші 10, які потребували капітального ремонту, мали б складати цю другу партію з 20 машин, які прямують до України.

"Те, що Іспанії знадобився рік, щоб відремонтувати 20 Leopard 2, є скандалом, але вже не дивує. Наскільки швидко майстри зможуть відремонтувати старий танк, повністю залежить від наявності запасних частин. А для старих українських Leopard 2 було дуже важко знайти запчастини. ... Тож хоча деякі колишні іспанські Leopard 2 є майбутнім України, Leopard 2 не є майбутнім для українського танкового корпусу", - підкреслюють автори.

На концерті Кобзона кайфують вже 500 000 окупантів, аншлаг триває 12-ту добу поспіль: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 25 травня

субота, 25 травень 2024, 7:50

Впродовж 821 дня війни Путін поклав на полі бою вже півмільйона своїх солдатів. Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 25.05.24 орієнтовно склали:

Німеччина підтвердила доставку в Україну додаткової установка ППО IRIS-T, як це покращить захист нашого неба

субота, 25 травень 2024, 7:30

Німеччина надала Україні третю частину обіцяних зенітних комплексів IRIS-T. Однак промисловість не встигає виробляти ракети для цих комплексів, розповіли журналісти. . 24 травня в Україні опинилася ще одна установка протиповітряної оборони IRIS-T SLM....