Кількість окупантів, які бажають дезертирувати, зросла в 10 разів - скаржаться на "жахи війни" і брехню росТБ

За даними російського проєкту "Идите лесом", який допомагає росіянам уникнути участі у війні з Україною, за останній рік кількість військових, які хочуть дезертирувати з армії РФ, зросла вдесятеро. Так, якщо у січні 2023 року з проханням допомогти з дезертирством звернулися 28 окупантів, то у січні 2024 року їх було вже 284, передають Патріоти України.

У відсотках це збільшення становить 914.3%. Про це повідомили у Telegram-каналі проєкту. Там зазначили, що з усіх звернень, які вони отримали за минулий місяць, на охочих дезертирувати з російської армії припало 36%.

З них 30% окупантів – це мобілізовані, 50% – контрактники, які підписали контракт вже після початку повномасштабної війни, 10% – контрактники, які зробили це ще до початку "СВО", а ще 10% – всі решта.

"Очевидно, на зростання числа дезертирів впливає також те, що з моменту оголошення мобілізації пройшло майже півтора року, у військах немає жодної ротації, і багато хто, ні на що не сподіваючись, вибирає дезертирувати", – йдеться у повідомленні.

Чому окупанти дедалі частіше дезертують?

Проєкту "Идите лесом" вони пишуть, що надивилися жахів на війні, побачили ставлення до російських солдатів як до витратного матеріалу та гарматного м'яса, і зрозуміли, що вони воюють не проти "фашистів", про яких їм брехали по телевізору.

"У них часто до служби були непризовні хвороби, що абсолютно нікого не збентежило. Вони зазнають осколкових поранень та каліцтв, які лікують буквально знеболювальним і відправляють назад на фронт. Згадаймо історію як хлопця без ока повернули в окопи", – йдеться у повідомленні. Представники проєкту зазначають, що їм пишуть не лише самі військові РФ, а і їхні дружини, родичі та друзі.

"За Росію вже серйозно взялись": Експерт дав прогноз щодо руйнування режиму у РФ та ставку Заходу

п’ятниця, 19 квітень 2024, 7:56

На Заході роблять ставку на поступове руйнування путінського режиму. Поки що немає ознак того, що серед наших союзників мають намір не визнавати легітимність Путіна. Таку думку в ефірі "Еспресо" висловив політичний експерт Максим Розумний, передають Па...

"Коли ти сидиш, скажімо, в Петербурзі": Буданов спрогнозував новий наступ росіян та назвав умову закінчення війни в Україні

п’ятниця, 19 квітень 2024, 7:45

Вже у червні Росія може почати великий наступ, щоб спробувати захопити всю територію Донецької та Луганської областей. Після цього росіяни зосередяться на президентських виборах у Сполучених Штатах Америки та їхніх наслідках. Так вважає очільник Головн...