"Кімната, де це сталося: мемуари Білого дому": Джон Болтон у своїй скандальній книжці про Трампа згадує і Порошенка та Україну

Джон Болтон - колишній радник президента США з національної безпеки - у своїх спогадах "Кімната, де це сталося: мемуари Білого дому" пише, що тодішній президент України Петро Порошенко хотів купити якомога більше американської зброї для ЗСУ, зазначають Патріоти України.

Болтон також розповідає, що найбільш вражаючою була реакція людей під час параду на День незалежності, коли Порошенко заявив про наміри створити українську церкву, незалежну від Москви.

"Моя перша велика зустріч з самою Україною в Адміністрації Трампа відбулася в 2018 році, коли я прилетів до Києва, щоб відзначити 24 серпня річницю проголошення незалежності України від Радянського Союзу у 1991. Джим Маттіс (міністр оборони) відвідував таку церемонію в 2017 році, відчуваючи, як і я, наскільки важливо демонструвати рішучість США на підтримку подальшої незалежності та життєздатності України. Зважаючи на односторонню анексію Криму, а також очевидну допомогу Росії та контроль над "опозиційними" силами на сході України, ця стурбованість була далеко не гіпотетичною", - пише Болтон.

"Я стояв на платформі разом з президентом Петром Порошенком та вісьмома чи десятьма членами його уряду… Незважаючи на те, що парад нагадував першотравневу урочистість на Красній площі Москви під час Холодної Війни, політично він був зовсім іншим. Виступ Порошенка був надзвичайно антимосковським, і найгучніші оплески йому пролунали, коли він пообіцяв створити автокефальний (незалежний від Москви) Український православний церковний патріархат", - згадує Джон Болтон.

"Під час параду Порошенко кілька разів дякував мені за надане США обладнання і зброю, яку було видно прямо на параді, та за підрозділ Національної гвардії штату Теннессі, який крокував з іншими вояками НАТО, дислокованими в Україні для підготовки місцевих вояків", - зазначає Болтон.

Він також згадує, що Порошенко під час урочистого прийому говорив про бажання придбати ще більше зброї у США для української армії.

"Ми обговорили політику безпеки України, особливо стосовно Росії та різних загроз, які вона несе не лише у військовому плані, а також зусилля Москви зірвати вибори в Україні у 2019 році", - згадує Болтон.

Колишній радник Трампа також пише про те, що якби Україна у 2008 році отримала перспективу членства у НАТО, то Росія б не зважилась на військову агресію.

"Україна перебуває під інтенсивним московським політичним та економічним тиском. У 2014 році Москва організувала нелегітимну анексію Криму після військового втручання, це перша після 1945 року зміна європейських кордонів за допомогою військової сили. Московські війська залишилися дислокованими по всій території Донбасу на сході України, підтримуючи і фактично керуючи там сепаратистськими силами. Цей важливий московсько-американський диспут доводить, що через відмову вчасно прийняти України до НАТО ця велика, критично важлива країна залишилася вразливою до зусиль Путіна відновити московську гегемонію на теренах колишнього Радянського Союзу. На саміті НАТО в Бухаресті у квітні 2008 року Адміністрація Буша намагалася запросити Грузію й Україну до членства в НАТО, але проти цього виступили європейці. Трагічні наслідки стали очевидними вже в серпні, коли московські війська вторглися у Грузію, фактично залишивши дві території під контролем Москви, і такими вони залишаються донині. Страждання України почалися пізніше, але схема була такою ж", - пише Джон Болтон.

У Москві квіти з меморіалу Навальному рашисти під загрозою розправи віднімають та переносять до меморіалу Пригожину та "героїв СВО"

четвер, 29 лютий 2024, 2:35

У Москві прихильники ПВК Вагнер крадуть квіти, які росіян приносять до меморіалу російському опозиціонеру Олексію Навальному біля Луб'янки. Крім того, квіти переносять до меморіалу покійному главі ПВК Євгену Пригожину на Варварці. Про це пишуть росЗМІ....

Рашистські БТРи під час наступу на українські позиції на Донбасі синхронно підірвалися на мінах

четвер, 29 лютий 2024, 1:45

Дві бронемашини с десантом намагалися йти в наступ, але одночасно підірвалися на мінах. Тих, кому вдалося вижити, згодом знищили за допомогою дронів. Рота ударних БПЛА Strike Drones Company 47-ї окремої механізованої бригади у власному телеграм-каналі ...