"Кімната, де це сталося: мемуари Білого дому": Джон Болтон у своїй скандальній книжці про Трампа згадує і Порошенка та Україну

Джон Болтон - колишній радник президента США з національної безпеки - у своїх спогадах "Кімната, де це сталося: мемуари Білого дому" пише, що тодішній президент України Петро Порошенко хотів купити якомога більше американської зброї для ЗСУ, зазначають Патріоти України.

Болтон також розповідає, що найбільш вражаючою була реакція людей під час параду на День незалежності, коли Порошенко заявив про наміри створити українську церкву, незалежну від Москви.

"Моя перша велика зустріч з самою Україною в Адміністрації Трампа відбулася в 2018 році, коли я прилетів до Києва, щоб відзначити 24 серпня річницю проголошення незалежності України від Радянського Союзу у 1991. Джим Маттіс (міністр оборони) відвідував таку церемонію в 2017 році, відчуваючи, як і я, наскільки важливо демонструвати рішучість США на підтримку подальшої незалежності та життєздатності України. Зважаючи на односторонню анексію Криму, а також очевидну допомогу Росії та контроль над "опозиційними" силами на сході України, ця стурбованість була далеко не гіпотетичною", - пише Болтон.

"Я стояв на платформі разом з президентом Петром Порошенком та вісьмома чи десятьма членами його уряду… Незважаючи на те, що парад нагадував першотравневу урочистість на Красній площі Москви під час Холодної Війни, політично він був зовсім іншим. Виступ Порошенка був надзвичайно антимосковським, і найгучніші оплески йому пролунали, коли він пообіцяв створити автокефальний (незалежний від Москви) Український православний церковний патріархат", - згадує Джон Болтон.

"Під час параду Порошенко кілька разів дякував мені за надане США обладнання і зброю, яку було видно прямо на параді, та за підрозділ Національної гвардії штату Теннессі, який крокував з іншими вояками НАТО, дислокованими в Україні для підготовки місцевих вояків", - зазначає Болтон.

Він також згадує, що Порошенко під час урочистого прийому говорив про бажання придбати ще більше зброї у США для української армії.

"Ми обговорили політику безпеки України, особливо стосовно Росії та різних загроз, які вона несе не лише у військовому плані, а також зусилля Москви зірвати вибори в Україні у 2019 році", - згадує Болтон.

Колишній радник Трампа також пише про те, що якби Україна у 2008 році отримала перспективу членства у НАТО, то Росія б не зважилась на військову агресію.

"Україна перебуває під інтенсивним московським політичним та економічним тиском. У 2014 році Москва організувала нелегітимну анексію Криму після військового втручання, це перша після 1945 року зміна європейських кордонів за допомогою військової сили. Московські війська залишилися дислокованими по всій території Донбасу на сході України, підтримуючи і фактично керуючи там сепаратистськими силами. Цей важливий московсько-американський диспут доводить, що через відмову вчасно прийняти України до НАТО ця велика, критично важлива країна залишилася вразливою до зусиль Путіна відновити московську гегемонію на теренах колишнього Радянського Союзу. На саміті НАТО в Бухаресті у квітні 2008 року Адміністрація Буша намагалася запросити Грузію й Україну до членства в НАТО, але проти цього виступили європейці. Трагічні наслідки стали очевидними вже в серпні, коли московські війська вторглися у Грузію, фактично залишивши дві території під контролем Москви, і такими вони залишаються донині. Страждання України почалися пізніше, але схема була такою ж", - пише Джон Болтон.

"Это – пробка на ВЫЕЗД из Белгорода прямо сейчас": Ситуація та настрої змінилися не тільки в Криму (відео)

субота, 20 серпень 2022, 0:16

"Это – пробка на ВЫЕЗД из Белгорода прямо сейчас. Огромная, многокилометровая. Одно из свидетельств, что ситуация таки понемногу переламывается в пользу Украины - спасибо союзникам и ЗСУ", - написав політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у...

Якось не віриться вже, що це просто звична зневага: Путін в Сочі знов не подужав вимовити "Касим-Жомарт Кемельули" (відео)

субота, 20 серпень 2022, 0:03

"Путін в Сочі знов не подужав вимовити "Касим-Жомарт Кемельули" і обізвав Токаєва на офіційній зустрічі "уважаемый Касымжан ДжентемлЕвич".)) Якось не віриться вже, що це просто звична зневага. Більше схоже на вікову деменцію: підтоптаний сцар реально н...