Кінець "епохи бідності": Кабмін суттєво підняв зарплати українським чиновникам

У Кабінеті міністрів України підняли мінімальний оклад, який отримуватимуть українські топ-чиновники. Також уряд встановив сітку, відмовившись від коефіцієнтів, на підставі яких вираховувались оклади. Про це із засідання КМУ повідомив нардеп Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі, передають Патріоти України.

Основні зміни:

1. Встановлюється новий мінімальний розмір посадового окладу – два прожиткових мінімуми (станом на 1 січня 4204 грн.).

2. Розміри посадових окладів пропонується затвердити в гривнях, а не коефіцієнтах як це було в 2019 році.

3. Наприклад, керівник державного органу (Офіс президента, апарат РНБО матиме посадовий на рівні 37800 грн, а рівня міністерств та центральних органів виконавчої влади 33600 грн).


Зміни у преміях

Також Гончаренко повідомив, що Першому віцепрем’єр-міністру, віцепрем’єр-міністрам, міністрам, їх першим заступникам і заступникам може виплачуватися:

1) надбавка за ефективність, яка встановлюється щомісяця Першому віце-прем’єр-міністру України, віце-прем’єр-міністрам України, міністрам Прем’єр-міністром України, а першим заступникам міністрів – відповідним міністром, у розмірі до 200 відсотків посадового окладу;

2) премія, яка встановлюється заступникам міністрів (крім перших заступників) відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи, у розмірі до 200 відсотків посадового окладу.

Окупований Маріуполь у транспортному колапсі - паливо закінчується, логістика зупиняється

середа, 24 червень 2026, 7:00

У тимчасово окупованому Mariupol повідомляється про серйозну паливну кризу, яка, за словами місцевих посадовців, фактично вплинула на роботу транспорту, логістики та базових міських послуг, передають Патріоти України. Про ситуацію заявив в.о. голови Ма...

З'явилися супутникові знімки залишків залізничного мосту через Північнокримський канал поблизу Джанкоя після удару ЗСУ

середа, 24 червень 2026, 6:51

Об'єкт був критично важливою ланкою залізничної гілки Керч — Джанкой, якою російські війська перекидали техніку, пальне та боєприпаси. У ніч проти 23 червня підрозділи ССО остаточно ліквідували залишки цієї переправи разом із ворожою ремонтною технікою