Лідер партії Тиса Петер Мадяр 9 травня офіційно склав присягу як прем’єр-міністр Угорщини, завершивши 16-річне правління Віктора Орбана, передають Патріоти України з посиланням на AP.
Новообраний парламент цього дня зібрався на першу сесію, на якій законодавці офіційно обрали Мадяра головою уряду. Він увійшов до парламенту спільно зі 140 представниками своєї партії.
Тиса здобула перемогу на виборах, отримавши дві третини мандатів у парламенті - 141 місце. Це стало найбільшим результатом для політичної сили в посткомуністичній історії країни.
Блок Віктора Орбана Fidesz/KDNP отримав 52 мандати, ще 6 місць дістала ультраправа партія.
Партія Мадяра заявила про намір посилити боротьбу з корупцією та переглянути політику попереднього уряду, котра в ЄС неодноразово викликали критику через концентрацію влади та конфлікти щодо рішень блоку.
Орбан вперше з 1990 року не був присутній під час складання присяги депутатами нового скликання парламенту.
Президент США Дональд Трамп не вважає Україну стратегічним пріоритетом і прагне якнайшвидше завершити російсько-українську війну, навіть якщо це суперечитиме українським інтересам. Таку думку висловив дипломат, колишній Надзвичайний і Повноважний Посол...
Банковій є про що замислитись - чи вартує гра свічок заради старих радянських винищувачів в обмін на передові технології державі, котра робить Україні "холодний душ", в той час як світ стоїть в черзі у Києві за тим самим зі своїми "пряниками". Польща ...