Кінець недоімперії все ближче: Дефіцит бюджету Росії - рекордний за 25 років. Причина - падіння доходів від нафти й газу, - Bloomberg

Дефіцит бюджету Росії – рекордний за 25 років. Причина – падіння доходів від нафти й газу, – Bloomberg

Доходи російського уряду від нафти й газу в січні різко впали. Це призвело до найбільшого дефіциту бюджету за перший місяць року протягом 25 років - із 1998 року. Про це пише Bloomberg, передають Патріоти України.

За даними російського мінфіну, податкові надходження від нафти й газу впали на 46%, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року. Водночас видатки зросли на 59% через війну в Україні. Сукупність цих чинників призвела, за даними міністерства фінансів, до дефіциту державного бюджету в Росії в розмірі 1,76 трлн руб. ($25 млрд).

Також повідомляють, що в січні мінфін РФ уперше продав золото з Фонду національного надбання для покриття бюджетного дефіциту. Цей фонд стабільно наповнювали з нафтогазових доходів для створення резерву. У січні відомство продало 3,6 тонни золота, а також 2,3 млрд китайських юанів, виторгувавши за все 38,5 млрд руб.

Зазначено, що падіння нафтогазових доходів і зростання дефіциту бюджету пов'язані з низькими цінами на російську марку Urals. У січні її ціна становила в середньому $49,48 за барель - це найнижчий показник із грудня 2020 року.

Президент РФ Володимир Путін вимагає від уряду до 1 березня розробити план оцінки ціни на російську нафту. Економіст Bloomberg Economics Алекс Ісаков переконаний, що нафтові доходи РФ і далі падатимуть протягом року, що приведе дефіцит до показника 1,5 ВВП вище за прогнози російського уряду.

Нагадаємо, Росія є другим за величиною експортером нафти у світі після Саудівської Аравії. Але, за прогнозом Міжнародного енергетичного агентства (IEA), частка Росії на світовому енергетичному ринку до 2030 скоротиться з 20% до 13%. Отже, Кремль недорахується приблизно $1 трлн експортних доходів.

Справедливе рішення: Кошти від ЄС не дістануться тим громадам Молдови, де на виборах перемогли проросійські сили, - Санду

субота, 9 грудень 2023, 20:02

Президентка Молдови Мая Санду пояснила, за яким принципом розподілятиметься фінансова підтримка місцевим органам влади від Європейського Союзу. Про це вона розповіла в суботу, 9 грудня 2023 року, на організованому урядом Форумі мерів, передають Патріот...

Суттєві зміни чи формальність?: Верховна Рада ухвалила "євроінтеграційний" закон щодо суддів

субота, 9 грудень 2023, 19:41

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедур суддівської кар’єри" (реєстр. №10140-д). Про це повідомляє пресслужба Апарату ВР...