
Російські окупанти втратили за місяць 58 плавзасобів на півдні України. Про це повідомив речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук на своїй сторінці в Facebook.
Він також уточнив у коментарі hromadske, що росіяни використовують різні маломірні плавзасоби. Джерела їхнього надходження досить різні. Частину з них загарбники відібрали у місцевого населення на тимчасово окупованих територіях Херсонщини, а ще частина штатні плавзасоби морської піхоти РФ.
Речник ВМС зазначив, мовиться про 810 бригаду, яка використовує штатні плавзасоби, які у них є.
Загарбники створюють так звану військову флотилію, додав він. За словами речника, вона складається із різноманітних човнів, які окупанти доставляють суходолом, на лафетах, і використовують їх у своїй повсякденній бойовій діяльності.
Плетенчук зазначає, що в деякі місця іншим способом просто не дістатися.
"Не можу коментувати перебіг бойових дій… Зі свого досвіду, який я мав на Херсонщині, можу сказати, що вони їх використовували у різний спосіб. Принаймні раніше - щоб робити спроби перетнути Дніпро або пересуватися між позиціями", - резюмував речник.
В анексованому Криму російські військові почали використовувати нові способи маскування бензовозів, намагаючись убезпечити їх від атак українських безпілотників. За даними українських партизанських рухів, паливні цистерни перефарбовують у яскраві коль...
Російські війська стикаються з дедалі більшими труднощами із забезпеченням логістики до тимчасово окупованого Криму. Про це повідомляють активісти руху «Жовта Стрічка», передають Патріоти України. За їхніми даними, після ураження поромної інфраструктур...