Українські війська застосовують проти противника касетні боєприпаси, які були надані Сполученими Штатами. Польські військові експерти відзначили їхню високу ефективність під час відбиття штурмів російських підрозділів, які мають бойовий досвід і особливо цінуються командуванням ЗС РФ. У зв'язку з цим аналітики вважають, що Міноборони Польщі має відновити виробництво таких боєприпасів, пишуть оглядачі Defence 24, передають Патріоти України.
У матеріалі йдеться про те, що українським військам було поставлено артилерійські снаряди двох типів — М483А1 і М864 — які з моменту появи відіграють дуже важливу роль у бойових діях.
Ці снаряди несуть 88 або 72 осколкових суббоєприпаси відповідно, тож можуть вражати як транспортні засоби, так і живу силу, і насамперед штурмову піхоту.
Експерти звернули увагу, що такі російські підрозділи, як бригади угруповання "Вагнер", що воювали в Бахмуті, або батальйони так званого "Штурм-Z", вирізняються високою бойовою цінністю. При цьому командування ЗС РФ може використовувати такі підрозділи навіть за умови дуже високих втрат — головне, щоб вони виконали своє завдання.
Однак виявляється, що є засоби, які дають змогу досить ефективно боротися зі штурмовою піхотою. Зокрема й касетні боєприпаси, про які розповів один з інструкторів "Штурм-Z". На його думку, касетні боєприпаси дають дуже вигідне співвідношення "витрати-ефективність", оскільки зупинити штурмовиків можна лише кількома точними пострілами.
"Особливості дії касетних боєприпасів призводять до того, що втрати досягають такого рівня, що ефективні дії, особливо в наступі, стають для росіян дедалі складнішими. І це попри їхню "мужність" і терпимість до втрат", — підкреслили експерти.
Таким чином, цей вид озброєння ефективно і без особливих труднощів справляється з передовими і досвідченими підрозділами окупантів. "Касетні боєприпаси були й залишаються високоефективним засобом ураження, проти якого важко знайти контрзахід. Ба більше, вони в рази підвищують ефективність артилерійських ударів, оскільки не потрібно ні "маси" осколкових снарядів, ні складних у виробництві ракет із GPS-наведенням для ураження конкретних цілей", — підсумували експерти.
Командувач Центрального командування США у 2008−2010 роках, Директор ЦРУ у 2011−2012 роках Девід Петреус інтерв'ю Radio NV відповів, чи здатна Україна повернути собі всі окуповані Росією території, передають Патріоти України. «Я думаю, що з огляду на р...
Сотні тисяч крихітних безпілотників затьмарюють небо над лінією фронту. Дронів занадто багато, щоб їх могли подолати традиційними засобами протиповітряної оборони гарматного і ракетного базування. Засоби ППО обходяться в мільйони доларів. Боєприпаси, н...