Ключове питання: Військовий експерт спрогнозував, чи можуть ЗСУ отримати від Заходу літаки новіші за F-16

Для льотчиків ЗСУ буде найкращим варіантом, якщо західні союзники надішлють їм американські літаки F-16 і німецькі літаки Eurofighter. Про це в інтерв'ю порталу "Главред" сказав полковник запасу, військовий льотчик-інструктор Роман Світан, передають Патріоти України.

"Річ у тім, що F-16 C/D - це непогана модифікація літака. Він може нести на собі практично весь спектр авіаційних озброєнь: керовані бомби і ті, що вільно падають, ракети "повітря-земля", керовані і некеровані ракети "повітря-повітря". Він може використовуватися і як винищувач, і як перехоплювач, він веде повітряний бій (у нього є гармата), а також працює по землі як штурмовик і бомбардувальник. Плюс навіть в цій модифікації він дешевше будь-якого літака європейського рівня за рахунок своєї кількості. Їх було вироблено кілька тисяч штук, тому за 30 мільйонів доларів їх, в принципі, можна отримати", − сказав він.

Як каже Світан, ідеальним варіантом буде, якщо постачання літаків почнеться саме з Typhoon. "Дуже важлива і кількість - нам все-таки краще отримувати літак однієї модифікації, щоб наші льотчики літали на одній модифікації, а інженери і техніки використовували один літак. Тому що в разі "збірної солянки", наприклад "Тайфун", "Рафаль", "Міраж", то це буде своєрідним навантаженням для інженерно-технічного складу, для аеродромно-технічного обладнання.

Але якщо F-16 на даному етапі складно передати з якихось причин, то можна почати з того ж "Тайфуну". Тому що їх теж багато вироблено, понад 600, і хоча б одну бригаду з двох ескадрилій ми могли б сформувати. Тим більше, що англійці вже готові вчити на них наших льотчиків. Ці два літаки - оптимальний варіант. Французькі літаки, "Міраж" і "Рафаль", теж відмінні, але якщо "Рафалей" багато, то "Міраж" вже старенький. Тому найкраще F-16 або F-16 c", - підсумував він.

Найбільший одержувач субсидій: У FT розповіли, що чекає на Україну після вступу до ЄС

середа, 4 жовтень 2023, 16:58

Після того як Україна стане членом Євросоюзу, вона може розраховувати на 186 млрд євро субсидій з бюджету блоку. Про це пише видання Financial Times, передають Патріоти України. Згідно з підрахунками журналістів, розширення ЄС і приєднання до нього нов...

РФ хоче відновити знищений ВДК "Мінськ" з деталей українського "Костянтина Ольшанського"

середа, 4 жовтень 2023, 16:30

У російських ЗМІ пишуть, що для відновлення "технічної готовності" великого десантного корабля "Мінськ" після удару 13 вересня, будуть використовуватись агрегати з українського ВДК "Костянтина Ольшанського". Про це повідомляє Defense Express, передають...