Клопотання Верховного суду не допомогло: Львів відмовився віддавати Росії тіло знаменитого "чекіста"

Львівська міська рада відмовилася передавати Росії тіло агента НКВС Миколи Кузнєцова. Цього вимагає Верховний суд. Але влада міста відмовилася передавати агента. Рішення ухвалив виконавчий комітет Львівської міської ради, зазначають Патріоти України.

"Поки громадяни нашої держави, які перебувають в ув'язненні на окупованих територіях і на територіях Російської Федерації не повернуться додому, це рішення не підтримає виконавчий комітет Львівської міськради", - заявив під час засідання виконкому міський голова Львова Андрій Садовий.

Кузнєцов похований на Пагорбі Слави у Львові. Його могилу неодноразово пошкоджували. Племінниця агента НКВС Маргарита Брюханова просила Львівську міськраду дозволити перепоховати агента в Єкатеринбурзі. Міськвиконком відмовляв.

Агент НКВС Микола Кузнецов був у партизанському загоні полковника держбезпеки Дмитра Медведєва. Діяв під псевдонімами "Пауль Зіберт", "Рудольф Шмідт", "Микола Грачов". Виконував терористичні та провокаційні завдання радянського командування, які мали спричинити терор у відповідь із боку німецької окупаційної влади проти українського населення - убивав керівників німецької адміністрації в Рівному та Львові.

Загинув 8 березня 1944 року в селі Боратин Львівської області, коли його знайшли вояки УПА. Поховали рештки радянського спецагента 27 липня 1960-го у Львові на Пагорбі Слави.

Однак є сумніви, чи рештки, поховані на Пагорбі Слави, належать саме Кузнецову.

Ще на початку 2000 років у Львівську міськраду зверталися ветерани Єкатеринбурга із проханням посприяти в перепохованні Кузнецова в Єкатеринбурзі. Тоді комісія з військових поховань відмовила їм.

Надгробок на могилі Миколи Кузнецова неодноразово розмальовували й крали з нього металеві букви й цифри.


Хіти тижня. "Доблесні вояки" Путіна до проносу бояться "чорної піхоти" України: "Cкажуть зараз йти вперед - підемо і зітремо їх з лиця землі": Морпіхи про бої під Горлівкою, підлості окупантів (відео)

понеділок, 6 грудень 2021, 2:00

В околицях окупованої Горлівки проросійські терористи щодня відкривають вогонь з кулеметів і автоматичних станкових гранатометів. Про це йдеться в сюжеті телеканалу 2+2, зазначають Патріоти України. . Українські морпіхи розповіли, що найбільш акти...

Хіти тижня. То хто чий вирок? Порошенко проаналізував, яких "убивчих" для себе тем уникав його балакучий наступник впродовж багатогодинного пресмарофону

понеділок, 6 грудень 2021, 0:10

На пресконференції президент Володимир Зеленський не відповів на найголовніші запитання, які турбують і українців, і міжнародних партнерів нашої держави. Натомість він звинувачував журналістів та демонстрував свої численні фобії. Про це в ексклюзивному...