Клопотання Верховного суду не допомогло: Львів відмовився віддавати Росії тіло знаменитого "чекіста"

Львівська міська рада відмовилася передавати Росії тіло агента НКВС Миколи Кузнєцова. Цього вимагає Верховний суд. Але влада міста відмовилася передавати агента. Рішення ухвалив виконавчий комітет Львівської міської ради, зазначають Патріоти України.

"Поки громадяни нашої держави, які перебувають в ув'язненні на окупованих територіях і на територіях Російської Федерації не повернуться додому, це рішення не підтримає виконавчий комітет Львівської міськради", - заявив під час засідання виконкому міський голова Львова Андрій Садовий.

Кузнєцов похований на Пагорбі Слави у Львові. Його могилу неодноразово пошкоджували. Племінниця агента НКВС Маргарита Брюханова просила Львівську міськраду дозволити перепоховати агента в Єкатеринбурзі. Міськвиконком відмовляв.

Агент НКВС Микола Кузнецов був у партизанському загоні полковника держбезпеки Дмитра Медведєва. Діяв під псевдонімами "Пауль Зіберт", "Рудольф Шмідт", "Микола Грачов". Виконував терористичні та провокаційні завдання радянського командування, які мали спричинити терор у відповідь із боку німецької окупаційної влади проти українського населення - убивав керівників німецької адміністрації в Рівному та Львові.

Загинув 8 березня 1944 року в селі Боратин Львівської області, коли його знайшли вояки УПА. Поховали рештки радянського спецагента 27 липня 1960-го у Львові на Пагорбі Слави.

Однак є сумніви, чи рештки, поховані на Пагорбі Слави, належать саме Кузнецову.

Ще на початку 2000 років у Львівську міськраду зверталися ветерани Єкатеринбурга із проханням посприяти в перепохованні Кузнецова в Єкатеринбурзі. Тоді комісія з військових поховань відмовила їм.

Надгробок на могилі Миколи Кузнецова неодноразово розмальовували й крали з нього металеві букви й цифри.


Проти "гнилого компромісу": Президент Чехії сподівається, що війна завершиться перемогою України

п’ятниця, 27 травень 2022, 0:34

Президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс та лідер Чехії Мілош Земан зустрілися 26 травня. Згодом на спільному брифінгу політики розповіли, що обговорювали, зокрема, й тему війни в Україні, передають Патріоти України. Земан високо оцінив той факт, що Швейцарі...

"Ворогів від вибуху накрило сміттям, що відповідає сенсу їхнього життя і смерті": Українські бійці знищили окупантів під Сєвєродонецьком (відео)

п’ятниця, 27 травень 2022, 0:24

Українські захисники знищили ворожу позицію на Луганщині. Окупанти розташувалися на подвір'ї приватного будинку, але бійці Сил спеціальних операцій знайшли їх та ліквідували. Про це повідомили на сторінці ССО, передають Патріоти України. Зазначається, ...