"Коломойському нема чого боятися": Перший секретар РНБО Зеленського пояснив, по кому і як вдарить реєстр олігархів

У Раді національної безпеки і оборони презентували систему моніторингу діяльності олігархів. Тим, хто опиниться в цьому “реєстрі олігархів”, буде складніше отримувати доступ до фінансування за кордоном. Також це вплине на економіку та звичайних громадян, зазначають Патріоти України.

Про це заявив в ефірі програми “Свобода слова з Славіком Шустером” на телеканалі "Україна" міністр фінансів у 2016-2018 роках і секретар РНБО у 2019 році Олександр Данилюк.

“Для тих, хто знаходиться в цьому реєстрі, буде набагато складніше отримувати доступ до фінансування за кордоном. Так, Коломойському нема чого боятися, а решті, хто опиниться в цьому реєстрі, буде набагато важче отримувати фінансування. А це - тисячі і десятки тисяч людей, які отримують роботу. Тобто влада, котра запроваджує цей реєстр, має думати про наслідки. Це однозначно впливає на економіку, на підприємства. Мене важко звинувачувати, що я підтримую олігархів. Насправді я та людина, яка націоналізувала ПриватБанк і заморозила активи Коломойського, це перший і єдиний (окрім Медведчука) крок до деолігархізації”, - заявив Данилюк.

Він нагадав, що бізнесмен Ігор Коломойський і так під санкціями США, по ньому відкрито судові справи, тож він не може виїхати з України.

“Хто ж отримає плюси від деолігархізації? Влада перекуповує депутатів, які фінансувалися за рахунок корупційних потоків. Це така "деолігархізація" по-українськи”, - вважає Данилюк.

Україна повернула з російського полону ще 160 своїх воїнів, серед мучеників - 115 оборонців Маріуполя та велика група офіцерів

п’ятниця, 26 червень 2026, 15:50

Україна і Росія провели 76 обмін полоненими. Додому повернулись 160 українців – усі військові, які перебували в неволі з 2022 року. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (КШППВ) у п'ятницю, 26 червня, передають ...

Кожної ночі скрута наростає: В "Республике Крым" та "городе федерального значения" Севастополі окупанти запровадили режим "надзвичайної ситуації регіонального характеру"

п’ятниця, 26 червень 2026, 15:00

На всій території анексованого півострова окупаційна влада запровадила режим "надзвичайної ситуації регіонального характеру", повідомив так званий губернатор Михайло Развожаєв, передають Патріоти України. Це пояснили потребою "розв'язати питання економ...