"Коломойський має час на махінації": Фінансист Фурса прокоментував загрозу відтермінування ринку землі

Експерт зазначив, що в популістів і Ігоря Коломойського є дві мети важливі для них мети.

Сергій Фурса. Фото: Фейсбук.

Після першого читання законопрєкту про ринок землі народні обранці внесли туди понад 4 тисячі правок. Якщо розгляд документу відтермінують до квітня, то це може заблокувати роботу Верховної Ради. Таку думку озвучив економічний експерт Сергій Фурса, передають Патріоти України.

За його словами, якщо депутати щодня розглядатимуть лише це питання, то Рада не буде працювати щодо інших законопроєктів. "Не буде за цих три місці прийнятий антиколомойський законопроєкт. Тобто в Коломойського є три місяці для того, щоб намахлювати в судах з "Приватбанком" і це означає, що як мінімум до квітня заблокована співпраця з МВФ, а це означає, що в нас програма з'явиться не швидше літа", – пояснив він.

Експерт зазначив, що в популістів і Ігоря Коломойського є дві мети:

  1. блокування ринку землі, який не вигідний корупціонерам;
  2. відтягування процесу співпраці з МВФ і саботування економічного розвитку в країні.

"Є агролобі, яким вигідна поточна ситуація, коли нема ринку землі, бо оренда дешева і їх це задовольняє повністю. Ці агроблобі мають доступ, через відсутність ринку землі, до дешевої землі, і завдяки цьому отримують надприбутки. Корупціонери та тіньовики також роблять все, аби ринку землі не було, бо як тільки запровадять ринок землі через Prozzoro, то буде продаватись державна земля, гроші підуть у громаду, а вони від того нічого не отримують. Через це вони втрачають свій шалений грошовий потік", – наголосив Фурса.

Що змінилось у законопроєкті про ринок землі?

У законопроєкті, який подали до другого читання, є низка новацій. Зокрема, частка концентрації землі в одних руках зменшена з 200 тисяч гектарів до 10 тисяч гектарів, зняте обмеження щодо концентрації землі у власності до 35% території місцевої громади, передбачені кредитування під заставу землі та обіг переважного права.

Крім того, у першій редакції законопроєкту іноземці могли купувати українську землю з 2024 року, тепер це питання винесуть на референдум. Якщо ж за результатом референдуму іноземним громадянам все ж таки дозволять купувати землю, то не ближче, аніж за 50 кілометрів від державного кордону України.

Джерело: 24 канал

Велика небезпека для України: Скільки "Шахедів" Росія виробляє на місяць

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:15

Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...

Буде злам? Бойові дії в Україні можуть завершитися у 2025 році, - The Economist

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:45

2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...