Коломойський працює: Імпорт електроенергії з РФ і Білорусі потрібно відновити, - НКРЕКП

Як при цьому Україна роками обходилась без такого "костиля" до появи лобіста Героса, як і моральність "торгівлі на крові" у некритичній для виживання енергетики царині регулятор не коментує

Нацкомісія з енергетики і тарифів (НКРЕКП) виступає за відновлення імпорту електроенергії з Росії та Білорусі після зняття карантину, щоб забезпечити на ринку конкуренцію. Про це сказав глава регулятора Валерій Тарасюк, зазначають Патріоти України.

"Ми дивимося на імпорт як на елемент конкурентного середовища. Необхідність його обмеження була викликана виключно кризою у зв'язку з пандемією COVID-19. Після подолання кризи я вважаю за необхідне дозволяти імпорт для забезпечення конкуренції. Особливо це важливо для нашого висококонцентрованого ринку генерації", - сказав він.

Тарасюк підкреслив, що заборона імпорту була введена регулятором тільки на час карантину. Також він зазначив, що імпорт як такий став можливим після вступу в силу закону "Про ринок електроенергії". Отже, Верховна Рада може як дозволити, так і заборонити постачання електрики з-за кордону.


Українське зерно могло стати платою за "Шахеди" для Росії: Спливли подробиці поставок до Ірану

четвер, 25 червень 2026, 19:10

Служба безпеки України (СБУ) ймовірно розслідує схему постачання українського зерна до Ірану в обхід чинних обмежень на торгівлю з іранськими резидентами. За версією слідства, це зерно могло використовуватися як частина розрахунків Росії за безпілотник...

Дрон Striker дістане до Уралу: Що відомо про польський БпЛА , який протестували в Україні

четвер, 25 червень 2026, 17:56

Польські розробники провели успішні випробування нового далекобійного безпілотника Striker в умовах українського полігону. Апарат здатний вражати цілі на відстані до тисячі кілометрів від точки запуску, Патріоти України з посиланням на портал Мілітарн...