"Колос на глиняних ногах": Як деградує чорноморський флот ВМС РФ через занепад російського ВПК

У Путіна прикладають максимальні зусилля, щоб як можна скоріше підкорити Україну, і, не дати їй "шмигнути" під "парасольку НАТО чи союзницький статус США. Такій квапливості є дуже просте пояснення - загальна економічна та технологічна деградація. Навіть у ВПК, де довгі роки Москва тримала міцні позиції світового лідерства, справи все гірше.

За даними Міноборони Росії, після 2014 року контингент Чорноморського флоту в Севастополі збільшився, але нові бойові кораблі надходять на озброєння рідко, а старі себе зжили, повідомляють Патріоти України з посиланням на аналітиків видання "Храбро".

Простими словами, розширення бойової потужності російського флоту не спостерігається.

Несвоєчасне здавання в експлуатацію проектів, з затримкою на року, стала звичайним явищем для російського ВПК, який страждає як від якості, так і від потенційних можливостей технологічних процесів в галузі. Хоча росіяни всіляко приховують немічне стан своїх виробничих можливостей, адже цілий ряд проектів для «не має аналогів в світі» флоту було зрушено вправо.

Так, Зеленодольськ завод імені Горького не зможе навіть в цьому році повністю закрити замовлення ВМФ на 5 малих ракетних кораблів проекту 22800 типу «Каракурт». В першу чергу це викликано неясною ситуацією з серійним виробництвом двигунів М507, якого, в принципі, до сих пір немає і, навряд чи буде розгорнуто раніше 2022 року.

Саме ці малі ракетні кораблі повинні були замінити російські фрегати проекту 11356, будівництво яких для потреб ВМФ РФ не представлялося можливим, після припинення поставок Росії українських силових установок. У свою чергу, виробництво агрегатів для «каракурта» Росії так не вдалося освоїти досить швидко, і, скажімо так, вона до цих пір його освоює.

Крім того, Зеленодольськ завод імені Горького не встигає вчасно здати кабельні суду проекту 15310 «Свіяга» і «Вятка», отримання першого з яких в ВМФ очікували в 2018-м, а другого в 2019-м, потім в 2020 і 2021 рр, а тепер уже в 2021 і 2022 відповідно.

Однією з причин затримок є списку санкцій перешкода, що заважає заводу отримати ряд обладнання, в тому числі і забезпечує укладання кабелю.

До слова сказати, на Північному флоті ВМФ РФ, з 2016 року не функціонує стаціонарний комплекс освітлення підводної обстановки МГК-608М, який відстежує переміщення іноземних підводних човнів і забезпечує захист об'єктів берегової інфраструктури від диверсій і несподіваного проникнення. Пошкоджений риболовецьким тралом кабель до сих пір не можуть замінити.

У той же самий час, заступник головкому ВМФ з озброєння віце-адмірал Ігор Мухаметшин заявив російським ЗМІ, що ВМФ РФ потребує мінімум в трьох нових кабелеукладач. Але, що перший, що другий, а третього поки немає і зовсім, флот отримає не раніше кінця 2021 ... Якщо звичайно взагалі отримає.

А в цей час в Україні ... У Чорне море зайшов есмінець USS «Laboon» (DDG 58) 6-го флоту США. Як зазначила прес-служба 6-го флоту в своєму Твіттері, «корабель здійснює свій похід на північ, в Чорне море для проведення операцій із забезпечення морської безпеки в регіоні».

За даними навігаційного порталу Marinetraffic, компанію есмінцю «Laboon» незабаром складуть британський есмінець «Defender» та голландський фрегат протиповітряної оборони «Evertsen».

«Laboon» - це есмінець класу «Арлі Берк», введений в дію в 1995 році. Він озброєний двома пусковими установками «Іджіс». Вони несуть до 56 крилатих ракет «Томагавк», які оснащуються ядерними боєголовками. Екіпаж налічує 337 осіб. Також на борту знаходиться вертоліт SH-60 Sea Hawk. Есмінець «Laboon» знаходиться в постійному контакті з головним кораблем 6-го флоту - авіаносцем Dwight Eisenhower ( «Дуайт Ейзенхауер»).

Ракетний есмінець «Defender» також входить до складу авіаційно-ударної групи (АУГ) на чолі з авіаносцем HMS «Queen Elizabeth» (R08) британського королівського флоту. Авіаційне крило на ньому становлять винищувачі п'ятого покоління F-35B.

Захід в Чорне море бойових кораблів країн НАТО дуже стривожив росіян, які не можуть конкурувати своїми військово-морськими силами з представленими сучасними зразками військово-морської техніки країн НАТО.

І росіяни бояться не тільки походу декількох кораблів країн НАТО в Чорне море і морських навчань Україна-НАТО, а своєї військово-морської немочах.

Коаліція правих партій з партіями-"друзями Путіна" перемагає на виборах у Італії

понеділок, 26 вересень 2022, 5:45

Праві та крайні праві партії за попередніми даними здобувають впевнену перемогу на парламентських виборах у Італії. Про це свідчать кілька екзитполів, результати яких оприлюднені після закриття дільниць. Зокрема, опитування, яке провів телеканал Sky Tg...

Україна отримала системи NASAMS - Зеленський

понеділок, 26 вересень 2022, 5:12

Україна отримала від Сполучених Штатів зенітно-ракетні комплекси NASAMS. Але для закриття повітряного простору від російських ракет їх ще недостатньо. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю CBS. "Я хочу подякувати президенту СШ...