У Франції вирішили передавати списане військове обладнання Україні замість того, щоб просто його викидати. Про це заявив міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню в інтерв’ю Var-Matin.
Журналіст зазначив, що у Франції існує певна критика з приводу поставок зброї, вилученої з національних запасів. На що міністр відповів, що є безліч думок з цього питання.
"Від тих, хто думає, що ми даємо занадто багато, і від тих, хто думає, що ми даємо недостатньо. Ми ясно бачимо, що говоримо дещо поверхнево, а подекуди й політизовано, оскільки почалася європейська виборча кампанія", - сказав міністр.
Далі він уточнив, що є певна "червона лінія", яку він ніколи не переступить. Вона стосується підриву французької системи оборони.
"Щодо зброї, яку нам вдалося забрати з наших армій, наприклад, щодо гармат Цезар, вони, звісно, порушили графік тренувань наших артилеристів, зокрема в Канжуерсі, але окрім цього це ніколи не підривало нашу системну артилерію", - пояснив він.
Також Лекорню повідомив, що Франція реінвестує значні кошти в армію, за планом на 2024−2030 роки мають витратити 413 млрд євро.
Міністр зазначив, що у Франції є багато техніки, яка все ще працює і яка в майбутньому буде виведена з експлуатації. І цю техніку, за словами міністра, а також обладнання буде краще віддавати Україні, ніж просто викидати.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...