Коли Зеленський запросить миру: "Щоб контролювати Київ, його не треба захоплювати - достатньо окупувати частину Лівобережжя", - генерал Забродський

А в разі початку наземних бойових дій лише на одному стратегічному напрямку в Україні біженцями можуть стати від 5 до 7 мільйонів людей. Про це генерал-лейтенант Збройних сил України, нардеп Михайло Забродський зазначив у програмі "Вечір з Миколою Княжицьким", зазначають Патріоти України.

"Є дуже серйозні, може, навіть трохи оптимістичні (якщо це доречне словосполучення) оцінки стосовно тієї кількості біженців, яка може бути в разі відкритої агресії, початку наземних бойових дій чи дій наземних бойових угруповань. Це більш ніж мільйон людей. А за різними оцінками, це від 5 до 7 мільйонів. І ми ведемо мову лише про один стратегічний напрямок, умовно кажучи, про північний або північно-східний. Якщо ж уявити, наприклад, найгірший сценарій, коли атака буде одночасно з двох напрямів – мається на увазі південний і північний із північно-східним – тут ситуація і масштаби можуть бути значно більшими", – зазначив він, наголосивши, що ця проблема може стати дуже серйозною перешкодою для нормального функціонування державних інституцій і в самій Україні, і в країнах Європи, які межують з нею.

Генерал-лейтенант вважає, що російський агресор не має на меті захоплювати українську столицю.

"Я прихильник варіанта, що для того, щоб узяти під контроль Україну і диктувати свою політичну волю Києву або тому режиму, який буде встановлено в Києві, зовсім немає необхідності захоплювати столицю. По-перше, як не плануй такого роду дії, не можна буде запобігти жертвам серед цивільного населення. А це не потрібно, як не дивно, нікому. Навіть агресору в першу чергу. Тому що створювати уявлення і створювати такий собі образ – цілком реальний образ і цілком реальну ситуацію гуманітарної катастрофи посеред Європи – це не на руку. Це має бути вирішено швидко, протягом 10 діб, умовно кажучи, можливо, декількох тижнів. І для того, щоб диктувати Києву свою волю, достатньо, в принципі, взяти під контроль Лівобережну Україну", – каже він.

На переконання Забродського, умовний напрямок, якого цілком достатньо, щоб висунути певні умови стосовно подальшого просування або подальших дій відповідних угруповань і щоб привести до влади підконтрольні політичні сили, які просто виконували б волю Кремля, – це якраз Лівобережна частина України: Харків, Дніпро, Херсон і аж до Одеси.

На підтвердження цієї думки генерал-лейтенант зауважив, що на сьогодні створено потужне ударне угруповання, яке змогло б у ході швидкої операції взяти під контроль Лівобережну частину України, саме на одному оперативно-стратегічному напрямку – це Харківський та, умовно кажучи, Сумський.

Утім Забродський наголошує, що вкрай необхідно враховувати й інші потенційні напрямки наступу військ агресора:

"Безперечно, ми маємо передбачати дії відповідного угруповання з Кримського півострова. Безперечно, ми маємо передбачати – і це найбільш імовірний сценарій – сковуючі дії 1 і 2 корпусів так званих "ЛНР" і "ДНР", завдання яких своїми діями сковуватиме угруповання Об’єднаних сил, яке зараз уже перебуває на Сході […] Не будемо забувати про Білорусь і про угруповання, яке розгортається там і яке, створюючи безпосередню загрозу, в тому числі для нашої столиці, не кажучи вже про перетин стратегічних комунікацій, які тягнуться на Захід нашої держави, теж гратиме свою роль... Не забуваймо про угруповання в Молдові, яке хоч і нечисленне, хоч і називається миротворчим контингентом, але певними діями може теж викликати необхідну реакцію з нашого боку, а це теж відволікання сил і засобів. Щонайменше, якби я планував таким чином атаку, то діяв би саме так".

На захисті неба: Нідерланди повідомили, коли в Україну надійдуть перші винищувачі

середа, 12 червень 2024, 16:30

Нідерланди передадуть перші винищувачі F-16 Україні вже цього літа. Про це заявила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен, передають Патріоти України. За її словами, вже з літа цього року перші F-16 будуть доставлені в Україну, і відтоді поста...

Ворога чекає лише смерть: У ГУР показали, як легіонери нищать окупантів з Browning M2 біля Часового Яру

середа, 12 червень 2024, 15:44

Бої в районі Часового Яру Донецької області тривають. Легіонери ГУР нищать ворога, зокрема, за допомогою кулемета "Browning M2", передають Патріоти України. "Легіонери Міжнародного легіону ГУР біля Часового Яру нищать ворога із крупнокаліберного кулеме...