Команда Зеленського проводить політику "детоксикації" Путіна: Єлісєєв розповів про загрози

Команда Зеленського докладає зусиль для проведення міжнародної політики "детоксикації" Путіна. Про це сказав радник п'ятого президента Костянтин Єлісєєв в інтерв'ю журналістам, передають Патріоти України.

"Я активно слідкую за зовнішньою політикою президента Зеленського і мушу сказати, що, на жаль, сьогодні фактично відбувається міжнародна реабілітація президента Путіна. Ви бачите, що він уже став "рукопотискаємим", він їздить країнами світу, тільки за останні 10 днів двічі був у Берліні і зустрічався з канцлером Меркель, його вітають із Новим роком, навіть президент Зеленський. Це взагалі новація і несподіванка. На жаль, нова влада докладає зусиль, щоб сьогодні відбулася міжнародна політика "детоксикації" Путіна", – заявив Костянтин Єлісєєв.

Він зазначив, що на сьогодні Путін знову став активним гравцем. "Нещодавно він був на міжнародній конференції, ініційованій Меркель, запрошений до Берліна. Ця конференція була щодо Лівії. І Путін, можна сказати, у грі. Якщо ще півроку тому він був "нерукостискаємий", то зараз знову став активним гравцем", – сказав Єлісєєв.

"Коли всі бачать, що президент країни, проти якої Росія здійснює агресію, вітає його з Новим роком, чому тоді й Меркель чи Макрон не можуть їздити до нього і не вітати з Новим роком? Макрон уже оголосив ідеологію про необхідність відновлювати дружбу з РФ, і в цьому я вбачаю поступову ерозію міжнародної проукраїнської коаліції, яка багатьма зусиллями складалася протягом останніх 5 років. За цим будуть наслідки, наприклад, поступова ерозія міжнародного механізму санкцій проти Росії. На мій погляд, це чи не єдиний механізм, що примушує Росію бути за столом переговорів і робити якісь кроки, зокрема, і по звільненню заручників", – додав Єлісєєв.

Він вважає, що дипломатична команда Зеленського поки що не зовсім глибоко розуміє виклики. "Можливо, на деякі речі треба подивитися по-новому і добре, що на сьогодні є розуміння, що без відновлення контролю над українсько-російським кордоном важко говорити про відновлення миру на Донбасі. На мій погляд, дуже важливо, що триває процес звільнення українських заручників. Але треба стратегічніше дивитися на відносини з Росією. Якщо ми хочемо з ними продовжувати загравати, то нічого доброго не буде.

Маємо зрозуміти, що російському президенту не потрібен Донбас, йому потрібна вся Україна. Донбас він використовує як інструмент для того, щоб маніпулювати Україною, він зробить так, що буде контрольована ескалація. От потрібно сьогодні – буду стріляти, не потрібно – припинять стріляти. Я спостерігав тенденцію, коли в попередні роки були важливі міжнародні форуми, в яких бере участь Путін – на Донбасі тиша", – зауважив Єлісєєв.

Радник нагадав, що 8 грудня під час нормандського саміту в Парижі досягнуто домовленості про те, що сторони до 31 грудня 2019 року встановлять повний і всеохоплюючий режим припинення вогню. "Сьогодні маємо кінець січня, а українських героїв продовжують вбивати. Тільки з початку року 12 українських героїв загинуло і декілька десятків поранено. Хіба це режим припинення вогню?" – сказав Єлісєєв.

Джерело: Gazeta.ua

Таємниці "Нафтогазу": Вітренко назвав свою зарплату, але не уточнив заробітки Коболєва

вівторок, 3 серпень 2021, 5:45

Голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко заявляє, що його місячна зарплата становить 50 тисяч гривень. Водночас в інтерв’ю Радіо Свобода керівник «Нафтогазу» не відповів конкретно на запитання, чи становив річ...

Хіти тижня. "Маємо готуватися до повномасштабної війни": Волонтер озвучила тривожний прогноз щодо Донбасу

вівторок, 3 серпень 2021, 0:10

У районі проведення операції об'єднаних сил на Донбасі у майбутньому можлива велика ескалація аж до повномасштабної війни. Про це заявила волонтер, парамедик і депутат Київради Аліна Михайлова в ефірі 24 каналу, передають Патріоти України. Вона зазначи...