Командир фрегата «Гетьман Сагайдачний» ухвалив рішення затопити судно через те, воно не могло брати участь у відбиття агресії РФ і не повинно було дістатися ворогу. Про це розповів командувач Військово-морських сил віцеадмірал Олексій Неїжпапа у інтерв’ю «УП».
Віцеадмірал заявив, що в перші дні війни жоден військовий корабель України не постраждав після масованих ударів противника, оскільки всі вони були розосереджені. Він додав, що єдиною чутливою втратою був фрегат «Гетьман Сагайдачний» – на момент початку повномасштабної війни там почалися ремонтно-модернізаційні роботи.
«На ньому не було взагалі енергетики, всі дизельгенератори підлягали повній заміні, ішов ремонт турбін, все озброєння так само було не в ладу. Як військовий корабель, який міг би брати участь у відбитті агресії, він на той момент не був спроможний взагалі», – розповів командувач ВМС.
За словами Неїжпапи, командир корабля прийняв правильне рішення – затопити судно, оскільки це прописано в положенні «Про корабельну службу»: корабель не повинен дістатися ворогу.
«У ВМС було створено певне угруповання за наказом Головнокомандувача Збройних сил. Це угруповання було розосереджено, частина кораблів була в морі, частина знаходилася в інших пунктах базування, нештатних, як кажуть: на цивільних причалах або інших об'єктах», – розповів віцеадмірал.
Олексій Неїжпапа підкреслив, що на початку повномасштабної війни більшість кораблів знаходилася в морі.
Важко переоцінити сам факт переговорів, котрі Білий дім ініціював днями у Парижі. Адже це означає, що проросійський план Віткоффа, котрий той привіз з Москви в адміністрації Трампа був визнаний нереалістичним та шкідливим для іміджу американського през...
Начальниця відділення комунікацій 128-ї ОГШБр, майор Анна Дзундза, зазначила, що 16 квітня окупанти атакували Оріхівський напрямок великою колоною, але були розбиті. Про це вона сказала в етері телеканалу "Еспресо", передають Патріоти України. "128-ма ...