
Військово-морські сили України очікують прибуття нових катерів Mark VI у кінці 2022 року. Про це повідомив командувач ВМС України контрадмірал Олексій Неїжпапа в інтерв’ю, передають Патріоти України.
«Підписано контракт на будівництво, адже їх передадуть новими. Сподіваємось, за два найближчі роки перша партія дійде до ВМС України», – повідомив контрадмірал Олексій Неїжпапа.
Як повідомлялося, ВМС вже повністю визначились із системами озброєння, що встановлюватимуться як на Mark VI, так і на «Айлендах». До кінця 2021 року кораблі набудуть всіх спроможностей. Україна матиме дивізіон з п’яти катерів цього класу. Нині «Айленди» проходять у США відповідне технічне обслуговування й доозброєння, в січні українські екіпажі вирушають до Балтимору, де проводитимуть підготовку на борту.
«Передбачається, що першу партію американських катерів український флот отримає безкоштовно до 2022 року. Тривають домовленості щодо передачі наступних катерів цього проєкту», – розповідав начальник управління кораблебудування Командування ВМС ЗС України капітана 1 рангу Василь Радчук.
Катери США, які мають надійти до складу національного флоту, оснастять ракетними комплексами малої дальності для знищення цілей противника. Йдеться про малогабаритні протикорабельні ракети типу ВGM-176В Griffin. Крім того, додатково на катерах планується встановлення систем управління та наведення ракет на цілі. Дивізіон цих катерів ВМСУ планують розмістити на Азовському морі.

РФ вже три місяці поспіль демонструє свої спроможності щодо завдання масованих ударів по Україні - 600 безпілотників і 70 ракет протягом місяця. Таку думку в етері Еспресо та Slawa.TV висловив дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Респуб...
Президент Сербії Александар Вучич заявив у суботу, що піде у відставку протягом кількох тижнів, і оголосив дострокові президентські та парламентські вибори, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. Заява Вучича пролунала після півтора року а...