Військовозобов'язані, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, мають погоджувати виїзд за межі України у період дії воєнного стану з ТЦК. Таку рекомендацію пропонує Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики Комітету з нацбезпеки. Про це пише «Судово-юридична газета», передають Патріоти України.
Комітет на основі урядового проєкту про мобілізацію підготувати новий законопроєкт з урахуванням пропозицій Мінсоцполітики. Зокрема Мінсоцполітики пропонує встановити, що військовозобов'язані, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, погоджують виїзд за межі України у період дії воєнного стану з ТЦК в порядку, визначеному Міністерством оборони. Про це йдеться у висновку Комітету з питань соцполітики від 9 січня.
Так, Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, який очолює народна депутатка Галина Третьякова, розглянув урядовий законопроєкт та рекомендував Комітету з питань нацбезпеки підготувати інший законопроєкт, який буде внесений на розгляд Верховної Ради членами Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
Комітет соцполітики пропонує внести новий законопроєкт із врахуванням:
Також Комітет вирішив рекомендувати підготувати у найкоротший термін окремий законопроєкт щодо демобілізації військовослужбовців строкової військової служби і запропонувати головам депутатських фракцій та груп внести його на розгляд Верховної Ради.
Так, за версією Мінсоцполітики, треба переформулювати пропоновані проєктом норми щодо змін у законі про мобілізацію і визначити, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, серед інших:
Особи з інвалідністю можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.
Також Мінсоцполітики пропонує встановити у статті 23 Закону про мобілізацію (яка регулює відстрочку від призову), що військовозобов'язані, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених цією статтею, погоджують виїзд за межі України у період дії воєнного стану з територіальними центрами комплектації та соціальної підтримки в порядку, визначеному Міністерством оборони України.
Політику нової адміністрації США багато хто в Європі порівнює із Мюнхенською змовою 1938 року, коли Британія та Франція "здали" Гітлеру Чехословаччину. Але з Україною так не вийде, тому що українці, на відміну від чехів 87 років тому, вирішили чинити з...
Президент Володимир Зеленський вважає, що сигналом про мир від окупантів може стати звільнення всіх українських полонених. За його словами, Україна готова до обміну "всіх на всіх", передають Патріоти України. "Завершення війни має починатися з кроків, ...