Кому служить суд?! Закликала українців капітулювати: Суд на Київщині зобов'язав відновити на навчанні блогерку, яку відрахували через скандал

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області зобов'язав місцевий університет відновити на навчанні фігурантку скандалу, яка розповсюджувала фейки про ЗСУ й закликала Україну капітулювати. Блогерку-таролога із Черкас Ельвіру відрахували після її резонансних заяв із четвертого курсу факультету ветеринарної медицини, передають Патріоти України.

26 жовтня суд визнав рішення БНАУ – Білоцерківського національного аграрного університету – протиправним. Крім того, тепер ВНЗ має виплатити блогерці судові витрати у справі в сумі 992,4 гривень. Офіційний документ про це опубліковано на сайті Єдиного держреєстру судових рішень.

Скандал навколо Ельвіри піднявся після її сторіс в Instagram. Дівчина виявилася прихильницею дивного "миру" – мовляв, нашій країні найкраще "скласти зброю і прийняти ворога з добром".

Це не була "випадкова" заява, адже студентка потім накинулася на користувачів, у яких її слова викликали обурення. Блогерка заявила, що їм нібито "промивають мізки та програмують". У результаті 15 липня наказом ректора БНАУ відрахував свою студентку. У вересні адвокат Ельвіри подав позов, у якому просив суд визнати це протиправним.

На запит адвоката навчальний заклад надав інформаційний лист, яким повідомив, що студентку відраховано "за публічні заклики в соціальній мережі Instagram про порушення територіальної цілісності й незалежності України, необхідність капітуляції та складання зброї перед країною-агресоркою".

Підставою для відрахування був протокол засідання органу студентського самоврядування університету. Позивач доводив, що наказ про відрахування нібито незаконний і безпідставний. Мовляв, мала місце "дискримінаційна поведінка" щодо студентки з політичних і релігійних мотивів, а це "порушує конституційні права".

Також дівчина заявила, що дізналася про те, що вилетіла з вишу, "випадково". Нібито її ніхто не викликав на засідання студради й не пропонував у будь-який спосіб надати пояснення.

У підсумку суддя Білоцерківського міськрайонного суду Ярмола О. Я. підтримала позицію позивача. Скандальну блогерку тепер мають повернути на навчання. Вказане рішення може бути оскаржене в Київському апеляційному суді у 30-денний строк від дня оголошення.

Нагадаємо, що проросійські висловлювання української блогерки Ельвіри прокоментувала популярна телеведуча Катя Осадча, а сама студентка закрила профіль у Instagram. Докладніше про скандал – читайте в нашому матеріалі.

У Повітряних силах України натякнули на можливість міняти траєкторію польоту російських ракет "Онікс"

понеділок, 25 вересень 2023, 9:38

У Повітряних силах України натякнули на можливість впливати на траекторію польоту російських надзвукових ракет "Онікс". Про це речник Повітряних сил Юрій Ігнат сказав в ефірі телемарафону "Єдині новини", коментуючи останні цілі росіян в Одеській област...

Американський генерал Годжес розповів про різновид ракет ATACMS, які отримають ЗСУ, і на що ті згодяться

понеділок, 25 вересень 2023, 9:05

Ракети ATACMS для України можуть бути варіантом касетного боєприпасу з меншою дальністю ураження. Снаряди цілком підійдуть для ураження деяких ворожих цілей, але вони не настільки ефективні для знищення об'єктів ЗС РФ у Криму, заявив екскомандувач сухо...