Юрій Ніколов, редактор проєкту Наші гроші, в інтерв'ю Radio NV розповів деталі справи про закупівлю неякісних продуктових наборів для військовослужбовців ЗСУ, щодо якої нещодавно зробив офіційну заяву Офіс генпрокурора, передають Патріоти України.
За даними Офісу генпрокурора, йдеться про мільйон таких продуктових наборів вартістю 430 млн грн. Ніколов розповів, що у своїх розслідування вже писав про цю закупівлю.
«Мало хто звернув увагу, що наша перша стаття про куртки, вона насправді була про два епізоди. І от другим епізодом саме й було постачання ось цих сухпайків, до речі, теж з Туреччини. Від турецьких виробників були всі каші», — нагадав Ніколов. За його словами, йдеться про контракт на постачання сухпайків «на сотні мільйонів гривень», укладений у перші місяці вторгнення РФ навесні 2022 року.
«І виявилось, що фірма привезла турецькі вегетаріанські каші. Тобто виключно вегетаріанський набір продуктів. Причому вартість сухпайка тоді становила 430 гривень, якщо я не помиляюсь. І на весь цей набір наші солдати в окопах мали б отримати щось вегетаріанське таке от погризти. Причому Міністерство оборони тоді, скажімо так, знайшло в собі сили здивуватися такій безпосередності і попросило цю фірму-постачальника додати щось м’ясне. Хоча б щось. Фірма додала курячий паштетик до цього переліку», — розповів Юрій Ніколов.
Водночас, додавши паштет, з продуктових наборів вилучили хімічний нагрівач їжі, стверджує розслідувач. «Хімічний нагрівач — це така штука, куди прикладаєте до неї баночку, яку хочете розігріти. Вона в окопі хоч теплу якусь їжу зробить, хоч трішки. Замінили одне на одне. І потім ми подивилися на ціни, по яким же ж насправді імпортували в Україну ось ці складові, кожну окрему кашу, як нам вдалося з’ясувати. І ми побачили, що там завищення ціни щонайменше вдвічі», — наголошує Ніколов.
Таким чином, за його словами, українська торгова мережа, «яка завозила для продажу в магазинах ці каші, купувала їх просто вдвічі дешевше, ніж оплачувало Міноборони». «Тобто, вибачте, майже в три рази там була дельта. Тому, скажімо так, питання стосовно і цієї оборудки, теж було для мене абсолютно закрито. В даному випадку, слава богу, Генеральна прокуратура, СБУ змогли домогтись, аби хоча б вимагати назад тепер ці гроші якось чи щось таке, бо вони ж знову були викинуті по передоплаті. Але, наскільки вдасться їм забрати, коли давно вже витрачені кошти, поживемо-побачимо», — зауважив Юрій Ніколов.
В офіційній заяві Офісу генпрокурора йдеться про розслідування «положень додаткової угоди до договору про закупівлю продуктових наборів для військовослужбовців ЗСУ, укладеної Міністерством оборони України з комерційним товариством». Зокрема угода передбачала закупівлю продуктових наборів, «які не відповідають установленим законодавством нормам харчування для військовослужбовців та не забезпечують належне задоволення потреб для осіб такої категорії». «Крім того, цією угодою засвідчено факт прийняття Міністерством оборони України неякісної продукції», — наголосили в Офісі генпрокурора.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...