Контрнаступ ЗСУ на Харківщині розширився - українські захисники відвойовують територію вздовж широкої дуги

Збройні сили України йдуть у контрнаступ уздовж широкої дуги навколо Харкова. Тепер вони можуть протягом найближчих днів витіснити російські війська із зони досяжності артилерії до обласного центру. Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (Institute for the Study of War, або ISW), передають Патріоти України.

Згідно з його даними, успішні українські контратаки на північному сході Харківщини заклали підґрунтя для подальшого контрнаступу на цьому напрямку.

"Українські війська за останню добу захопили кілька населених пунктів на північ та схід від Харкова, що зменшило можливості російських військ загрожувати другому за величиною місту України", – йдеться у звіті ISW.Інститут вивчення війни стверджує, що ця українська операція успішно переростає у ширший контрнаступ – на відміну від більш локальних контратак, які українські сили здійснювали раніше з метою зупинити наступ Росії.

"Українські сили, зокрема, відвойовують територію вздовж широкої дуги навколо Харкова, а не зосереджуються на вузькому ударі. Це вказує на здатність розпочати масштабніші наступальні операції, аніж ми спостерігали досі під час війни (оскільки українські сили здебільшого відвоювали околиці Києва після російського відступу, а не у великому контрнаступі)", – пишуть ISW.

Окремо відзначається готовність українських військ зосередити сили, необхідні для наступальних операцій таких масштабів, замість того, щоб задіяти їх для оборони на Донбасі. На думку аналітиків ISW, це додатково свідчить про впевненість ЗСУ у своїй здатності дати відсіч російським намаганням оточити українські сили на Сєвєродонецькому напрямку.

У ГУР розповіли про успіхи таємного проекту "Black Box" - завдав росіянам збитків на $700 мільйонів

понеділок, 5 червень 2023, 14:53

У рамках таємного проекту "Black Box", реалізованого Головним управлінням розвідки Міноборони і Фондом "Повернись живим", російським загарбникам лише протягом останнього місяця вже завдано збитків на суму в понад $700 мільйонів, передають Патріоти Укра...

Прикутий до землі тракторами з українськими прапорами: У WP жорстко висміяли Путіна на карикатурі

понеділок, 5 червень 2023, 14:42

Газета The Washington PosT висміяла російського диктатора Володимира Путіна у новій карикатурі. На ній глава Кремля лежить на землі, прикутий до місця тракторами з українськими прапорами. Ба більше, кінь прив'язаний мотузками поряд з Путіним, передают...