Контрнаступ ЗСУ на Харківщині розширився - українські захисники відвойовують територію вздовж широкої дуги

Збройні сили України йдуть у контрнаступ уздовж широкої дуги навколо Харкова. Тепер вони можуть протягом найближчих днів витіснити російські війська із зони досяжності артилерії до обласного центру. Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (Institute for the Study of War, або ISW), передають Патріоти України.

Згідно з його даними, успішні українські контратаки на північному сході Харківщини заклали підґрунтя для подальшого контрнаступу на цьому напрямку.

"Українські війська за останню добу захопили кілька населених пунктів на північ та схід від Харкова, що зменшило можливості російських військ загрожувати другому за величиною місту України", – йдеться у звіті ISW.Інститут вивчення війни стверджує, що ця українська операція успішно переростає у ширший контрнаступ – на відміну від більш локальних контратак, які українські сили здійснювали раніше з метою зупинити наступ Росії.

"Українські сили, зокрема, відвойовують територію вздовж широкої дуги навколо Харкова, а не зосереджуються на вузькому ударі. Це вказує на здатність розпочати масштабніші наступальні операції, аніж ми спостерігали досі під час війни (оскільки українські сили здебільшого відвоювали околиці Києва після російського відступу, а не у великому контрнаступі)", – пишуть ISW.

Окремо відзначається готовність українських військ зосередити сили, необхідні для наступальних операцій таких масштабів, замість того, щоб задіяти їх для оборони на Донбасі. На думку аналітиків ISW, це додатково свідчить про впевненість ЗСУ у своїй здатності дати відсіч російським намаганням оточити українські сили на Сєвєродонецькому напрямку.

"Это – пробка на ВЫЕЗД из Белгорода прямо сейчас": Ситуація та настрої змінилися не тільки в Криму (відео)

субота, 20 серпень 2022, 0:16

"Это – пробка на ВЫЕЗД из Белгорода прямо сейчас. Огромная, многокилометровая. Одно из свидетельств, что ситуация таки понемногу переламывается в пользу Украины - спасибо союзникам и ЗСУ", - написав політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у...

Якось не віриться вже, що це просто звична зневага: Путін в Сочі знов не подужав вимовити "Касим-Жомарт Кемельули" (відео)

субота, 20 серпень 2022, 0:03

"Путін в Сочі знов не подужав вимовити "Касим-Жомарт Кемельули" і обізвав Токаєва на офіційній зустрічі "уважаемый Касымжан ДжентемлЕвич".)) Якось не віриться вже, що це просто звична зневага. Більше схоже на вікову деменцію: підтоптаний сцар реально н...