Концентрація отрути у ґрунтових водах поблизу перевищена у 150 тис. разів: Як виглядає хімічний завод у окупованій Горлівці (фото)

На окупованій Донеччині у колишній хімзавод у Горлівці став потенційною "хімічною бомбою", яка вже отруює грунтові води і містить на незакритій території безліч небезпечних речовин. Загроза хімічної катастрофи пов'язана з небезпечними хімічними речовинами, що зберігаються на території заводу, який не працює, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Донбасский кейс".

На сьогодні ця територія не огороджена, ніким не охороняється. Мешканці тягнуть залишки заводу на будматеріали. "І це незважаючи на те, що на території хімзаводу досі зберігається мононітрохлорбензол. 450 тонн отруйної речовини досі залишаються у ґрунті. Також там зберігається 30 тис. тонн сировини для виробництва тротилу, півтори тонни кислот, а також могильник із зараженим отрутою ґрунтом – після аварії, що сталася у 1989 році", - йдеться у повідомленні.

Небезпечні речовини проникають у ґрунтові води, а звідти у колодязі місцевих жителів та водойми. Вже зараз концентрація отрутохімікатів у ґрунтових водах перевищена у 150 тисяч разів.

Довідка: до початку 2000-х продукція Горлівського хімзаводу широко використовувалася у вугільній, гірничодобувній та військовій промисловості. Підприємство виробляло 25 найменувань товарів: вибухові речовини, миючі засоби, смоли, кислоти, товари побутової хімії. 20 років тому Горлівський хімзавод викупив бізнесмен із Росії, щоб у такий спосіб знищити конкурента своїх підприємств. У результаті завод зупинив роботу і був порізаний на брухт новим власником.

"Ходять, усе грабують": Арестович заявив, що війська РФ готуються наступати в напрямку Запоріжжя

середа, 25 травень 2022, 6:56

Окупаційні війська Росії готуються наступати в напрямку Запоріжжя. Для цього вони сконцентрували сили у Василівці. Про це розповів радник глави офісу президента Олексій Арестович в ефірі програми "ФейгінLIVE" 23 травня. За його словами, загарбників у В...

Буде чим нищити ворога: Українські воїни показали, як опановують американські кулемети (відео)

середа, 25 травень 2022, 6:44

Американський новітній кулемет М240 вже на озброєнні Збройних сил України. Наразі в підрозділах ЗСУ тривають навчання із його застосування, передають Патріоти України. Українські бійці показали на відео, як опановують нову зброю. Кулемети показали себ...