Король Швеції Карл XVI Густав поділився враженнями від Львова (відео)

Король Швеції Карл XVI Густав, який 17 квітня перебуває в Україні з візитом, поділився враженнями від Львова. Мер Садовий розповів йому, як місто переживає повномасштабне вторгнення Росії. У своєму Telegram-каналі мер Львова опублікував відео спілкування зі шведським монархом, передають Патріоти України.

Під час зустрічі Садовий розповів Карлу XVI Густаву, що до повномасштабного вторгнення місто приймало 2−2,5 млн туристів на рік. Однак після 2022 року ситуація змінилася. «Я гуглив про ваше місто перед приїздом», — пожартував король.

Шведському монарху провели екскурсію містом, зокрема показали Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла, де щодня проходять відспівування загиблих військових.

REUTERS/Roman Baluk

«Росіяни атакують Львів ракетами і дронами. Ми втрачаємо багато людей. Останній раз [росіяни атакували місто] три тижні тому», — розповів Андрій Садовий, маючи на увазі атаку 24 березня, під час якої було пошкоджено Бернардинський монастир та багатоповерхівку.

Під час спілкування з журналістами Карл XVI Густав зазначив, що Швеція та її громадяни підтримують Україну. «Важко по-справжньому зрозуміти, що люди живуть у великій частині країни під жахливим тиском. Звісно, ми також відвідали військове кладовище тут неподалік, де поховані кілька тисяч нещодавно загиблих — членів сімей. Це дуже сильно вражає. Всі вони молоді люди, які були на війні та боролися за країну. Думаю, у Швеції велика підтримка. Більшість людей знають, що відбувається, і хочуть по-різному допомогти та підтримувати країну», — заявив він.

17 квітня король Швеції прибув в Україну разом із міністеркою закордонних справ Швеції Марією Мальмер Штенергард, щоб продемонструвати «рішучу підтримку» України.

У Львові Карл XVI Густав разом із президентом Зеленським вшанували полеглих військових, похованих на Марсовому полі.

Це перший візит монарха до України з початку повномасштабного вторгнення та другий загалом. У 2008 році він приїжджав разом із королевою Сільвією та відвідував шведську громаду на Херсонщині.


От такі "камні с нєба": Після українських ударів по Московському НПЗ на росіян обрушився чорний дощ

четвер, 18 червень 2026, 17:57

Жителі мікрорайону Залізничний у підмосковній Балашисі повідомили про появу темного нальоту на автомобілях, підвіконнях та одязі після "нафтового" дощу. Зранку в Москві було атаковано нафтопереробний завод, передають Патріоти України з посиланням на Th...

Ворог хоче прорватися: Росіяни активізувалися на прикордонні однієї з областей України, - ISW

четвер, 18 червень 2026, 17:21

Російські війська продовжують наступальні дії одразу на кількох напрямках, однак суттєвих проривів не зафіксовано. Водночас ворог активізувався на прикордонні Сумської області, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (I...