"Рішення про заборону чоловікам виїжджати за межі населеного пункту проживання наштовхує на дуже тяжкі роздуми. У такі моменти розумієш, що шлях військової технократії нам абсолютно не підходить. Замість ефективної моделі розвитку отримаємо поразку у правах і свободах", - пише у своєму блозі Олексій Кущ, передають Патріоти України, і продовжує:
"Є дві моделі комплектації армії
Перша модель стосується цивілізованих країн, де формуються ефективні стимули. Наприклад, Кіпр. Хочеш працювати у бюджетному секторі — відслужи в армії. Не служиш – не можеш розраховувати на держслужбу. А в Україні немає принципу, хто служить — той керує. Ні Коболєва, ні Вітренка, ні керівників держбанків, ні багатьох інших в армії ви не побачите.
У форматі західного світу армія стає драйвером розвитку, взірцем ефективності, центром інновацій та школою розвитку особистої ініціативи.
Другий шлях – тоталітарне суспільство. Повістки на пляжах, відловлювання чоловіків на вулицях, заборона на переміщення всередині країни. Так роблять у т. з. "ДНР" та "ЛНР".
Але чому ж так почали робити в Україні? В нас же вільна країна. Низький рівень розвитку економіки ми завжди компенсували рівнем особистої свободи. Чи не стали ми перетворюватися на дракона, з яким боремося? Не можна брати в заручники населення та знижувати його соціальну мобільність. Сьогодні чоловік через таке рішення залишиться вдома і не відвезе свою сім'ю у безпечне місце, а завтра його родина може загинути. Хто відповість?
Не можна плодити корупцію на довідках у військкоматах та на блокпостах. Якщо наше керівництво не виправить цю ситуацію, вже скоро може прилетіти такий соціальний бумеранг, що декому в РФ лише шампанське доведеться відкоркувати".
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: