"Корупція на довідках? Чим небезпечна заборона чоловікам виїжджати за межі місця проживання", - експерт

"Рішення про заборону чоловікам виїжджати за межі населеного пункту проживання наштовхує на дуже тяжкі роздуми. У такі моменти розумієш, що шлях військової технократії нам абсолютно не підходить. Замість ефективної моделі розвитку отримаємо поразку у правах і свободах", - пише у своєму блозі Олексій Кущ, передають Патріоти України, і продовжує:

"Є дві моделі комплектації армії

Перша модель стосується цивілізованих країн, де формуються ефективні стимули. Наприклад, Кіпр. Хочеш працювати у бюджетному секторі — відслужи в армії. Не служиш – не можеш розраховувати на держслужбу. А в Україні немає принципу, хто служить — той керує. Ні Коболєва, ні Вітренка, ні керівників держбанків, ні багатьох інших в армії ви не побачите.

У форматі західного світу армія стає драйвером розвитку, взірцем ефективності, центром інновацій та школою розвитку особистої ініціативи.

Другий шлях – тоталітарне суспільство. Повістки на пляжах, відловлювання чоловіків на вулицях, заборона на переміщення всередині країни. Так роблять у т. з. "ДНР" та "ЛНР".

Але чому ж так почали робити в Україні? В нас же вільна країна. Низький рівень розвитку економіки ми завжди компенсували рівнем особистої свободи. Чи не стали ми перетворюватися на дракона, з яким боремося? Не можна брати в заручники населення та знижувати його соціальну мобільність. Сьогодні чоловік через таке рішення залишиться вдома і не відвезе свою сім'ю у безпечне місце, а завтра його родина може загинути. Хто відповість?

Не можна плодити корупцію на довідках у військкоматах та на блокпостах. Якщо наше керівництво не виправить цю ситуацію, вже скоро може прилетіти такий соціальний бумеранг, що декому в РФ лише шампанське доведеться відкоркувати".

"Не губіть голови, повторення Сєвєродонецька не буде": Арестович прокоментував ситуацію, що склалася навколо Бахмута

субота, 13 серпень 2022, 0:28

Удень 12 серпня Генштаб заявив про частковий успіх окупантів у напрямку Бахмута. Олексій Арестович наголосив, що повторення ситуації Сєвєродонецька та Лисичанська на Донеччині не буде. Про це позаштатний радник голови Офісу Президента заявив в етері ют...

Можливий вибух реактора Запорізької АЕС може накрити Москву, - російський ядерник

субота, 13 серпень 2022, 0:14

Наслідки аварії на Запорізькій атомній станції можуть стати "приємною несподіванкою" для самих росіян. Адже радіація після вибуху реактора може дійти до Москви, і людей звідти та з найближчих регіонів треба буде відселяти. Про можливі наслідки аварії ...