Метою Росії у збільшенні військової присутності на Донбасі є не розв'язання повномасштабної війни, а підвищення ставок для ведення діалогу на політичній арені. Методом нарощування ризиків військового вторгнення Кремль намагається шантажувати не лише саму Україну, а й Захід, зазначають Патріоти України.
Про це розповіла посол України при НАТО Наталія Галібаренко під час бесіди із журналістами "Європейської правди". Вона вказала, що такої думки дотримуються в Північноатлантичному альянсі, зіставляючи наявну інформацію.
"Ще на початку грудня НАТО серйозно оцінювало ризики нової агресії РФ проти України, але зараз члени Альянсу схиляються до думки, що Москва переслідує інші цілі. Після обміну даними та оцінками вони дійшли висновку, що Росія в такий спосіб підвищує власні ставки для ведення політичного діалогу", – вказала посол.
Галібаренко зазначила, що Кремлю таки вдалося досягти певних результатів, загострюючи градус ескалації біля кордонів України. Зокрема, російський президент Володимир Путін провів особисті переговори з лідером США Джо Байденом, а також направив вимоги щодо додаткових гарантій безпеки від НАТО.
"Росія поводиться за звичною схемою: спочатку маніпулює, підіймає ставки, загострює ситуацію, а потім погоджується домовлятися", – підсумувала дипломатка.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...