Ще до успышного запуску першого суто українського супутника угрупування КА "Січ-2-1" керівник ДКАУ додав нових подробиць в амбітні плани проекту Космічної програми 2021-2025 років, зазначають Патріоти України.
Кількість розвідувальних супутників (космічних апаратів дистанційного зондування Землі) у складі поки віртуального космічного угрупування Україні на 2025 рік на орбіті має вирости до восьми одиниць.
Як повідомив голова Державного космічного агентства Володимир Тафтай виданню "Укрінформ", в цей період планують, окрім КА "Січ-2-1", запустити шість супутників з роздільною здатністю 1 метр та справжній розвідник з надвисокою просторовою розрізненістю у 0,5 метра.
"У програмі є три магістральні напрями – створення космічних систем спостереження Землі та потужної ракетної техніки, впровадження новітніх космічних технологій на ринку послуг та масштабний R&D. Конкретніше: вісім українських супутників на орбіті – один апарат середньої просторової розрізненості ("Січ-2-1" з роздільною здатністю 7,8 метра на 1 піксель), шість апаратів – високої (1 метр) та один – надвисокої (0,5 метра)", – розповів очільник ДКАУ.
Також програмою до 2025 року передбачається створення нових ракет-носіїв - важкого класу (Зеніт-7Н), середнього ("Циклон-4М") та легкого ("Циклон-1") класів й розробка ракетно-космічних комплексів надлегкого класу.
Крім цього, Україна, в межах міжнародного проєкту "Артеміда", може взяти участь у створенні Місячного модуля, проєктуванні та розробленні засобів, систем і приладів для перспективної Місячної місії.
Як при подібній затримці в ДКАУ розраховують встигнути розробити, зібрати та запустити на орбіту сім нових супутників у термін 3-4 роки - не зовсім зрозуміло. Особливо з огляду на історію "Січ-2-1", який тільки доопрацьовували та готували до пуску майже 2 роки і який є набагато простішим та дешевшим за більш "просунуті" супутники спостереження Землі з "космічного угрупування".
Російська армія наразі проводить стратегічну наступальну операцію, яка почалась ще у 2024 році, тому літом не буде ніякого окремого наступу ворога. Про це в етері Еспресо заявив керівник безпекових програм Центру глобалістики Стратегія ХХІ Павло Лакійч...
США виступають проти запрошення президента України Володимира Зеленського на саміт НАТО, який відбудеться 24–25 червня в Гаазі. Про це повідомили дипломатичні джерела агентству ANSA, передають Патріоти України. На цей момент офіційні запрошення на учас...