
Президент Сербії Александр Вучич заявив, що з 2026 року в країні буде відновлено обов'язкову військову службу для чоловіків віком від 19 до 27 років. Про це інформує РТС, передають Патріоти України.
Термін служби становитиме 75 днів і передбачатиме два місяці інтенсивної військової підготовки та близько двох тижнів польових навчань. Для жінок військова служба залишатиметься добровільною
Вучич наголосив, що повернення строкової служби матиме позитивний вплив на суспільство та сприятиме формуванню відповідальності у молоді.
"Ми незабаром запровадимо військову службу, чи то 75 днів, чи я не знаю, скільки, не прив'язуйте мене до цього, тож ми незабаром це зробимо. Це добре для всього суспільства, молодь навчиться відповідальності, для них це взагалі не проблема", - зазначив він.
Сербський лідер додав, що нова модель служби не передбачає жорстких умов, які існували раніше, і має дати молодим людям можливість зробити внесок у розвиток країни.
"Немає жорстких умов, як це було раніше, ні нічого подібного. І протягом дуже короткого часу всі відчують себе багатшими і кожен зробить щось для своєї країни", — наголосив він. Говорячи про безпекову ситуацію, Вучич зазначив, що не очікує закінчення війни між Росією та Україною, але конфлікт між Росією та Європою наближається, і Сербія намагатиметься залишитися поза війною.
Німецький автовиробник Volkswagen готує новий масштабний план економії, який може передбачати скорочення до 100 тисяч працівників у різних країнах світу протягом найближчих років. Про це повідомляє профільне видання Manager Magazin із посиланням на вла...
Для росіян тимчасово окупований Крим стає все більшою проблемою. Через постійні удари по шляхах постачання на півострові виникає гострий дефіцит усього — від пального до їжі, і з кожною новою атакою ситуація лише погіршується. Про це повідомив заступни...