Українські військовослужбовці щодня продовжують просуватися вперед на відстань від 0,5 до 1 км. Контрнаступ ЗСУ практично неможливо проводити в швидкому темпі через велику кількість оборонних споруд та мінних полів російських окупантів, передають Патріоти України.
Більше того, ворог має перевагу в кількісному складі та особливо в артилерії. Також значна перевага в окупантів у можливості забезпечення боєприпасами. Про це в інтерв'ю ВВС розповів командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський.
За його словами, українські військові проводять оборонну операцію і на тлі оборонної операції проводять наступальні дії з кількох напрямків навколо Бахмута. Сирський підкреслив, що військові хотіли б отримати дуже швидкий результат, але насправді це практично нереально.
" Я можу вам розповідати про своє угруповання, про свій напрямок. І я хочу сказати, що на моєму напрямку навколо Бахмута, на Лиманському напрямку, зосереджені основні сили російської армії. Ця місцевість насичена інженерними загородженнями, багато підрозділів взагалі весь минулий рік там вели оборонні бої. Фактично вся та велика територія підготовлена в інженерному плані, є багато опорних пунктів. Тому всі просування дійсно ідуть не так швидко, як би нам хотілося", – сказав Сирський.
Також командувач Сухопутних військ ЗСУ підкреслив, що у ворога є перевага в чисельності особового складу та в кількості артилерійських знарядь. Також окупанти мають суттєву перевагу у можливості забезпечення боєприпасами. Тому складається ситуація, коли ЗСУ можуть відповісти одним пострілом на сім-вісім пострілів росіян.
Сирський зазначив, що незважаючи на таку перевагу у ворога, ЗСУ ретельно планують свої операції, тому українська армія здатна досягати успіху. Це підтверджується, зокрема, щоденним просуванням українських захисників на фронті.
"Щодня ми просуваємося вперед на відстань від 0,5 до 1 км. У нас немає переваги над росіянами, на жаль, у кількості наших військ. І в кількості одиниць нашої артилерії", – зазначив генерал.
Також Сирський додав, що наразі українській армії треба наступати. Якщо цього не робити, ворог може перехопити оперативну ініціативу.
"Тому на фоні загальної оборонної операції ми проводимо наступальні дії на декількох напрямках, створюючи окрему перевагу в силах і засобах на доволі таких обмежених ділянках. І тоді ми використовуємо свою перевагу. Ну, і головне - це дає дуже великий моральний стимул для наших військовослужбовців" – пояснив Сирський.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...