Швейцарія скасувала необхідність отримання дозволу від кантонів для працевлаштування українців зі статусом S, що значно прискорить їхню інтеграцію у ринок праці. Також біженцям стане простіше змінювати місце проживання, що розширить їхні можливості для пошуку роботи. Про це пише swissinfo.ch. Раніше українці зі статусом S мали отримувати дозвіл на працевлаштування від відповідного кантону, що могло затягувати процес на кілька тижнів, передають Патріоти України.
Крім того, за цей дозвіл часто доводилося сплачувати додаткові кошти. Відтепер українці можуть офіційно працевлаштовуватися без потреби проходити складні бюрократичні процедури, що дозволить їм швидше адаптуватися до нових умов життя.
Також значно спрощується можливість зміни місця проживання. Якщо раніше біженці могли переїжджати до іншого кантону лише за особливих умов, то тепер українці можуть вільно змінювати регіон проживання, якщо це допоможе їм знайти роботу. Це суттєво розширює можливості для професійної інтеграції.
Окрім полегшення працевлаштування, Федеральна рада запроваджує додаткові заходи підтримки для українців, які поки що не мають роботи. Відтепер вони зобов’язані реєструватися у державних центрах зайнятості та брати участь у заходах із професійної адаптації або реінтеграції. Це дозволить їм швидше знайти роботу та підвищити свої шанси на працевлаштування у Швейцарії.
Крім цього, уряд розглядає можливість полегшення виходу на ринок праці для громадян інших країн, які закінчили навчання у Швейцарії. Відповідні консультації щодо змін у законодавстві вже розпочато.
Що таке статус захисту S
Статус захисту S був запроваджений у Швейцарії в березні 2022 року спеціально для українців, які вимушено покинули країну через російську агресію. Він дозволяє уникнути складної процедури отримання притулку, надає право на проживання, доступ до соціальної допомоги, медичних послуг та освіти. Наразі статус S мають близько 66 тисяч українців, і він залишатиметься чинним щонайменше до 2026 року.
Комуністична партія В'єтнаму постановила заблокувати роботу месенджера Telegram на території своєї країни. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на урядові документи країни, передають Патріоти України. Так, іще 21 травня наказ про блокування роботи Te...
Заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін відреагував на заяву російського диктатора Володимира Путіна про роботу над створенням "буферної зони безпеки" вздовж кордону з Україною. Про це Максим Жорін пише у своєму telegram-каналі, передають Патріоти Ук...