Країни G7 домовились запровадити нищівний пакет санкцій проти Росії, - Байден

Байден: Країни G7 введуть нищівні санкціїДії Москви порушують статут ООН та всі зобов'язання, взяті Росією в рамках Гельсінського Заключного акту та Паризької хартії, а також її зобов'язання щодо Будапештського меморандуму, зазначили у G7 напередодні.

Президент США Джо Байден заявив, що лідери країн G7 домовилися про подальші дії проти Росії і згодні запровадити "нищівний" пакет санкцій. Про це він написав на своїй сторінці у Twitter 24 лютого.

Він також висловив підтримку "хоробрим" українцям.

Раніше лідери країн G7 з обуренням засудили вторгнення Росії в Україну. Цьому "нічим не спровокованому та абсолютно невиправданому нападу передували сфабриковані претензії та необґрунтовані звинувачення", йдеться у спільній заяві, опублікованій 24 лютого.
Велика сімка закликала російську сторону "припинити кровопролиття" та негайно вивести війська з української території, а також гарантувати безпеку співробітників спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ.
Дії Москви порушують статут ООН та всі зобов'язання, взяті Росією в рамках Гельсінського Заключного акту та Паризької хартії, а також її зобов'язання щодо Будапештського меморандуму, зазначили у G7.
Вторгнення РФ до сусідньої держави докорінно змінило ситуацію з безпекою в євроатлантичному регіоні, наслідки цього виходять далеко за межі Європи, зазначається у заяві.
"Виправдання силовій зміні міжнародно визнаних кордонів немає", - наголосили лідери G7. Президент Росії Володимир Путін "розв'язав війну на європейському континенті. Він став на неправильний бік історії", йдеться далі.
"Велика сімка" висловила готовність надати гуманітарну допомогу "для полегшення страждань від російської агресії", у тому числі біженцям та переміщеним особам. Автори заяви одноголосно підтримали народ України та її демократично обраний уряд.
Агресія Росії щодо України частково була спрямована з білоруської території, зазначили лідери G7. Вони засудили причетність Білорусі до цього. Країни G7 закликали офіційний Мінськ дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань.

Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 1 жовтня

неділя, 1 жовтень 2023, 8:01

Українці продовжують успішно утилізувати артилерію ворога, котру добу поспіль тримаючи планку у 30-40 одиниць. Таким чином зменшуючи шанси окупантів на успішну оборону та наступальні дії. Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.10.24 орієнто...

Ворог протягом доби безуспішно намагався відновити втрачені позиції в районі Кліщіївки, Авдіївки, Новодарівки, - Генштаб

неділя, 1 жовтень 2023, 7:48

Сили оборони України продовжують ведення оборони на сході та півдні України, наступальної операції на Мелітопольському напрямку та наступальних дій на Бахмутському напрямку, знищують ворога, крок за кроком звільняють тимчасово окуповані території, закр...