Краще підготовані: У ВМС розповіли, як може пройти зима для України

Речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук розповів, як може пройти ця зима для України, передають Патріоти України.

"Сезон штормів деякий час буде тривати. Взимку ускладнюються трішки всі ці процеси. Ускладнюється навігація. Утім, очікувати, що крижані брили будуть заважати виходити в море… Зими достатньо теплі, порти не замерзають", - зазначив Плетченук в ефірі телемарафону, відповідаючи на запитання щодо того, як змінюється ситуація на морі із входження в зимовий період, та що вона може змінити в планах ворога.

Так, за його словами, якось докорінно ситуація не змінюватиметься. "Єдине, що впливає, - це те, що досить короткий світловий день. Це може впливати. Це просто фактично розширює можливості для застосування в нічний час доби", - пояснив речник.

Водночас він висловив думку, що враховуючи те, що це вже не перша зима в таких умовах, і те, що Україна набула відповідного досвіду та нових бойових спроможностей, а також те, що потенціал ворога знизився, порівняно з минулим роком, то "до цієї зими ми краще підготовані і вона має пройти трішки легше, ніж минула".

Крім того, говорячи про загальну ситуацію в акваторіях Чорного та Азовського морів, Плетенчук зауважив, що наразі ворожих кораблів у морі взагалі не спостерігається. Насамперед – через негоду.

"Вже фактично добу досить сильно штормить. Сильний вітер відчувається і в Одесі. Тому, в принципі, це, мабуть, основна причина, чому ворог не виходить зараз у відкрите море", - сказав він і додав, що погода заважає і ворожій авіації в акваторії Чорного моря.

Також на запитання щодо того, скільки узагалі у росіян залишається надводних та підводних ракетоносіїв, та яким може бути потенційний масовий залп, Плетенчук зазначив, що у них "10 носіїв постійних", п’ять з яких – підводні.

"Підводні мають чотири шахти, надводні зазвичай мають вісім. Можна рахувати… Залп, в принципі, досить немаленький. Принагідно хочу нагадати, що на початку повномасштабного вторгнення ми бачили залпи і більші. І застосування одночасно всіх одиниць малоймовірне", - сказав він.

Знайшли "метод": На Уралі хочуть відправити двієчників на військові заводи

середа, 29 листопад 2023, 10:59

У Свердловській області хочуть відправити на військові заводи Уралу дев'ятикласників, які не склали державні іспити, передають Патріоти України. Як пише The Moscow Times, таку пропозицію розглядають Законодавчі збори області. Це назвали "можливістю осв...

"Помилки робляться "з усіх боків": The Economist написав про політичну гризню в Києві й падіння рейтингу Зеленського

середа, 29 листопад 2023, 10:57

"The Economist" пише, що паралельно з похмурою реальністю окопної війни стає дедалі більш напруженим "політичне поле битви" у Києві, президент Володимир Зеленський вбачає конкурента в головнокомандувачі ЗСУ Валерії Залужному, а політична гризня шкодить...