Кравчук заявив, що Україну обдурили з Будапештським меморандумом, але Зеленський все виправить через опитування на виборах

"Старий лис" у передвиборчий період палко адвокакує "Слузі народу", звинувачуючи опонентів ЗеКоманди з патріотичного середовища, і в некомпетентності, і в хамстві, і в зраді національних інтересів

Україна має намір підняти питання гарантій територіальної цілісності держави перед країнами-гарантами Будапештського меморандуму. Ініціатива Зеленського запитати про це в українців спрямована на залучення максимальної уваги до цієї проблеми. Київ планує розпочати роботу в цьому напрямку з державами, які мають перед нашою країною юридичні зобов'язання.

Про це заявив перший президент, глава делегації Києва у Тристоронній контактній групі з питань врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі Леонід Кравчук в ефірі телеканалу Україна 24, зазначають Патріоти України.

За його словами, Україна, як і міжнародне політичне співтовариство, розуміє відсутність перспектив у перемовинах з Росією, яка порушила територіальну цілісність Української держави і заперечує свою участь у війні на Донбасі.

Однак Києву слід звернутися до інших учасників Будапештського меморандуму, які давали гарантії дотримання територіальної цілісності та суверенітету України, почавши з ними перемовини.

"Я не бачу необхідності обов'язкової, щоб слухати тільки Росію. Великобританія, США, приєдналася Франція, приєднався Китай і Радбез. Так, звичайно, там є право вето. Але хоча б почати консультації. Ну, скажімо, не хоче Росія, вона заявила, що не виконуватиме Будапештський меморандум. Але з іншими підписантами, які також гарантували і безпеку, і територіальну цілісність України, ми можемо почати перемовини", - запевнив Кравчук.

Кравчук зазначає, що Росія, очевидно, порушила принципи Будапештського меморандуму, тому інші країни-гаранти угоди повинні почати відповідні консультації щодо цього питання.

"І президент в цьому випадку (з п'ятим питанням опитування) хоче підтвердити волю народу, народ вимагає від влади діяти адекватно", - додав політик.

Крім того, він акцентував увагу на тому, що Україну, по суті, обдурили, проте Київ все одно повинен діяти. Ініціатива Зеленського допоможе привернути увагу до проблеми дотримання Будапештського меморандуму.

"Якщо сказати відверто - Україну обдурили. Тому ми не можемо ходити обдуреними і робити вигляд, що у нас все в порядку, що порушень ніхто не робив. Я думаю, це, принаймні, сколихне суспільство, змусить країни-підписанти ще раз переглянути свої позиції і, можливо, зробити якісь висновки, яким ми як Україна будемо сприяти", - підкреслив Леонід Кравчук.

Нагадаємо, у червні віцепрем'єрміністр України Олексій Резніков закликав Захід до перегляду угоди. На його думку, це єдиний спосіб досягти миру. Однак консультації повинні проходити без участі Росії. У США допустили створення нового перемовного формату, уточнивши, що його повинен ініціювати Київ. Україні за підтримки Франції та Німеччини слід залучити до нового формату США і Великобританію.

Довідка

Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї – Будапештський меморандум – це угода, яку підписали лідери України, Росії, США і Великобританії 5 грудня 1994 року.

Документом гарантується, що країни-підписанти Угоди, у зв'язку з добровільною відмовою від ядерної зброї, не будуть застосовувати військові або політичні заходи щодо України.

США, Великобританія і Франція гарантували повагу територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України і незастосування щодо держави політичних або військових заходів. Однак, при цьому не надавалось ніяких юридичних гарантій, щодо захисту кордонів України, чи надання будь-якої допомоги у випадку інтервенції з боку третіх країн ,або країн підписантів. Чому українська сторона не домоглася на включення наразі очевидних пунктів, котрі не були принципово неприйнятними для США і їх союзників, залишається питанням.

Після початку російсько-українського конфлікту, в результаті якого був анексований Крим і окупований Донбас, консультації в рамках Будапештського меморандуму не проводилися.

В 2014-му вони теж нібито це зробили: Підозрілі нюанси відведення військ РФ від кордону з Україною

п’ятниця, 23 квітень 2021, 11:57

Аналітики CIT розповіли про те, які нюанси є у відведення військ Росії від українського кордону. Про це повідомляється в акаунті CIT у блогерській платформі Medium, передають Патріоти України. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу наказав до 1 травня поверну...

Путін з Лукашенком могли домовитися розмістити війська РФ в Білорусі, розслаблятися зарано: Клімкін вказав на велику загрозу (відео)

п’ятниця, 23 квітень 2021, 11:17

"Є багато даних про те, що сьогодні Лукашенко і Путін могли домовитися про розміщення російських військ в Білорусі", – сказав він. Клімкін зазначив, що зазвичай Рада Федерації РФ не збирається просто так. Як правило, це відбувається для того, щоб зміню...