"У Росії не тільки президент, але і статистика казкова. Тут, нарешті, дозволили хворіти коронавірусом, але вмирати від нього поки забороняють. Паралельно з безпрецедентним зростанням кількості хворих (до 10 000 за добу) почало знижуватися число померлих (близько 50 осіб за п'ятницю). Феноменальний успіх російської медицини? Ні, все простіше", - пише у своєму блозі Ігор Ейдман, передають Патріоти України, і продовжує:
"Лев Шлосберг пише про ситуацію у своєму регіоні: "Правильна" статистика стала головним завданням псковської медицини. Губернатор Михайло Ведерніков оприлюднив новий підхід: якщо людина померла, маючи підтверджений коронавірус, але з іншими хворобами, які могли спричинити смерть, то причиною смерті офіційно стане це супутнє захворювання, а не коронавірусна інфекція".
Очевидно, щось подібне відбувається і в інших регіонах Росії. Для чого це роблять? Ну, звичайно, губернатори хочуть показати центру, що справляються з ситуацією. Але, швидше за все, Кремль сам вимагає від них забезпечити занижені дані. Низька смертність потрібна йому для пропаганди. У Росії обдурити людей буде складніше. Тут вони безпосередньо стикаються в ході епідемії з розвалом медицини, управлінським хаосом, поліцейським свавіллям та іншими неподобствами. Але в світі за ситуацією стежитимуть за офіційною статистикою, яка розміщена на різних міжнародних спеціалізованих сайтах. Упевнений, що знайдеться безліч корисних європейських ідіотів, які, подивляться на неї і скажуть: Путін - молодець, справляється з епідемією, як ніхто інший.
Казкова статистика - аж ніяк не безневинна. Є така властивість людської психіки: брехуни з часом починають вірити у власну брехню. Собянін, напевно, і правда вірить в те, що ситуація в Росії "йде за європейським варіантом". А в дійсності вона розвивається з деяким тимчасовим лагом за американським сценарієм. Тільки в США був такий швидкий ріст заражень, а число смертей в Росії теж, мабуть, не сильно нижче, просто вони не потрапляють до статистичних звітів.
Брехлива статистика спотворює картину світу і заважає приймати правильні рішення. Вона створює враження, що хвороба не така небезпечна (якщо смертність невелика) і змушує людей нехтувати своєю безпекою і оточуючих. Так що швидке зростання кількості інфікованих країні, в тому числі на совісті російської влади і її казкової статистики".
Зусилля президента США Дональда Трампа щодо припинення війни в Україні досягають кульмінації. Новий поштовх дипломатії Трамп зробив у четвер, закликавши лідерів домовитися про перемир’я. У неділю він повторно звернувся до Зеленського та Путіна. Про це ...
Коли почалася потужна атака російських окупантів з бронетехнікою і десантом, Світлана була на ротному опорному пункті. У цей момент підрозділ залишився без командира, тому Світлана прийняла командування на себе. Вона по рації отримувала інструкції від ...