Крок до міжнародного трибуналу: США запровадили санкції проти військових РФ за воєнні злочини у Бучі та Андріївці

Держдеп Штатів запровадив санкції щодо російських військових, які скоювали воєнні злочини проти українців у Бучі та Андріївці.

В американському зовнішньополітичному відомстві зазначили, що "Державний департамент США вносить Азатбека Омурбекова, також відомого як "Бучанський м'ясник", полковника Збройних сил Російської Федерації, до переліку осіб, причетних до грубих порушень прав людини", зокрема до вбивств цивільних осіб в Андріївці.

У цей список потрапив і російський солдат Данило Фролкін "у зв'язку з його причетністю до грубого порушення прав людини", а саме до вбивства беззбройного українського цивільного мешканця в Андріївці.

Омурбекову і Фролкіну та їхнім найближчим родичам заборонений в'їзд до Сполучених Штатів, – зазначають у Держдепі.

"Полковник Омурбеков був командиром 64-ї окремої мотострілецької бригади Збройних сил Росії в період, коли російські війська контролювали українське місто Андріївка.

Пізніше Омурбеков привів бригаду до Бучі, де Державний департамент США встановив, що 64-та окрема мотострілецька бригада вбивала, била, розчленовувала, спалювала і проводила імітацію страт цивільних осіб.

Після того, як з'явилися свідчення про жорстокість бригади, Кремль відреагував на це заявою, в якій зазначалося, що президент Російської Федерації Путін нагородив 64-ту окрему мотострілецьку бригаду, а Міністерство оборони Росії підвищило Омурбекова в посаді і похвалило його керівництво", - йдеться у заяві Держдепу.

У Блвнкена додають, що причетність Омурбекова і Фролкіна задокументовані та доведені незалежними розслідуваннями.

"Сполучені Штати віддані справі притягнення до відповідальності за зловживання та звірства Росії проти народу України", - наголошується у заяві.

Міжнародний Червоний Хрест призупинив членство Білорусі

п’ятниця, 1 грудень 2023, 21:54

Міжнародний Рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця у п'ятницю, 1 грудня, призупинив членство білоруського представництва. Про це повідомила пресслужба міжнародного Червоного Хреста (МФТЧХіЧП), передають Патріоти України. "Призупинення є результатом...

"У зв'язку з розширенням НАТО": Путін підписав указ про збільшення армії РФ

п’ятниця, 1 грудень 2023, 21:29

Російський президент Володимир Путін підписав указ, який передбачає збільшення армії РФ на 170 тисяч осіб. Про це пише російська пропагандистська агенція URA.RU, передають Патріоти України. Таким чином загальне число ЗС РФ становитиме 1 мільйон 320 тис...